Çukurova Haberleri

  Cevheribucak Balkan Türklerini ağırladı

  dha
  02.08.2018 - 12:42 | Son Güncelleme:

  ADANA Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Cevheribucak, çalıştay için Adanada buluşan Balkan Rumeli Konfederasyonu yöneticilerini makamında ağırladı.

  Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, Akdeniz Balkan Türkleri Federasyonu Başkanı Mükremin Duygun ve yönetim kurulu üyeleri Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Cevheribucakı makamında ziyaret etti. Akdeniz Balkan Türkleri Federasyonunun evsahipliğinde Balkan ülkelerinde yaşayan Türklerin sorunlarının ele alandığı çalıştay kapsamında gerçekleştirilen ziyarette, fikir alışverişinde bulunuldu. Zürfettin Hacıoğlu, konfederasyon faaliyetleri ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Murat Cevheribucak, Başkan Hüseyin Sözlünün liderliğinde Adana Büyükşehir Belediyesi olarak Evlad-ı Fatihanın torunlarının sorunlarına karşı her zaman duyarlı olduklarını, bundan sonra da aynı duyarlılığı sürdüreceklerini ifade etti. Cevrehibucak, Balkan Türkleri derneklerinin etkinliklerine desteklerinin devam edeceğini vurgulayıp, Balkan Rumeli Konfederasyonu ve Akdeniz Balkan Türkleri Federasyonunun faaliyetlerinde başarılan diledi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı