ADANA HABERLERİ

Çukurova Üniversitesi'nde “Herkes İçin e-öğrenme” projesi başlatıldı

DHA
12.04.2016 - 10:40Son Güncelleme : 12.04.2016 - 10:41
DHA

Çukurova Üniversitesi Koordinatörlüğünde “Better e-learning for All – Better-E” Adult Education - Strategic Partnership adlı proje AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na  sunularak kabul edildi. Proje Avrupa Birliği tarafından desteklenerek çalışmalara başlandı.

Proje başlangıç toplantısı, Çukurova Üniversitesi’nden Proje Koordinatörü Öğretim Görevlisi Çetin İlin başkanlığında, proje ortaklarından Fırat Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, Portekiz’den University of Minho ve Apload Social Planning and Evaluation, İtalya’dan University of Ferrara, Yunanistan’dan Dian E-Learning Center, İngiltere’den Searchlighter Ltd. ve Türkiye’den Mesleki Girişimciler ve Toplum Gönüllüleri Derneğiyle üniversite temsilci ve öğretim elemanlarının katılımı ile yapıldı.
Projeyle ilgili bilgi veren  Çetin İlin, dünyada eğitim kurumları tarafından kullanılan Moodle, Cousera, Udemy, Schoology gibi e-öğrenme platformları incelendiğinde, bu platformlarda teknolojinin pedagojiden daha fazla yer aldığının görüldüğünü söyledi.
Bunun için yetişkin eğitimi konusunda, e-öğreticilerin e-öğrenme çalışmalarında bir adım daha ileri gitmelerini sağlamak, mevcut e-öğrenme platformu üzerindeki çalışmalarına ışık tutmak ve dezavantajlı gurupların da sosyal hayata katılmalarını sağlamak amaçları ile projenin hazırlandığını belirtti.

ADANA, (DHA)

(12.4.2016, FOTOĞRAFLI)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Çukurova Üniversitesi'nde “Herkes İçin e-öğrenme” projesi başlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Nisan 2016 tarihinde saat 10 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çukurova Üniversitesi'nde “Herkes İçin e-öğrenme” projesi başlatıldı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:45
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı