ADANA HABERLERİ

Çukurova Üniversiteli 3 bilim insanı, AB Horizon 2020 Projelerine hakem seçildi

DHA
13.04.2016 - 11:34Son Güncelleme :
DHA

 


Çukurova Üniversitesi'nden Prof. Dr. Nazan Koluman, Prof. Dr. Dilek Bostan Budak ve Prof. Dr. Zeynep Zaimoğlu, Avrupa Birliği Horizon 2020 projelerine hakem olarak seçildi.
Prof. Dr. Nazan Koluman 'Sürdürülebilir Hayvancılık', Prof. Dr. Dilek Bostan Budak 'Hayvancılık Ekonomisi' ve Prof. Dr. Zeynep Zaimoğlu 'Çevre' konularında uzman hakem adayı olarak Brüksel'e gönderildi.
Bakanlık tarafından 3 ismin de Çukurova Üniversitesi'nden seçilmesinin önemli olduğunu belirten akademisyenler, AB üyesi diğer ülkelerin de kendi adaylarını belirlediği 12 kişilik bir hakem heyeti oluşturuldu.
Hakem heyetine seçilen Prof. Dr. Koluman, Prof. Dr. Budak ve Prof. Dr. Zaimoğlu şunları söyledi;
"Avrupa Birliği Fonları, araştırmacılar için oldukça önemli bir kaynak. Bu fonlardan ülke olarak çok az yararlanıyoruz. Projelerin bile bu kadar zor kabul edildiği bir platformda hakem olarak seçilmemiz oldukça onur verici. Çukurova Üniversitesi'nden giden üç ismin de hem Bakanlık hem de Brüksel tarafından yetkin görülmesi ve hakem olarak seçilmemiz bizi çok mutlu etti. Bizden sonraki kuşağın ülkemizi ve Üniversitemizi temsil etmeleri açısından bir yol açtığımızı düşünüyoruz. Akademisyen olarak bu tip çalışmalarda yer almak, doğru işlerle anılmak, Üniversitemizi doğru bir şekilde temsil etmek bizim için çok önemli. "

ADANA, (DHA)

(13.4.2016, FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Çukurova Üniversiteli 3 bilim insanı, AB Horizon 2020 Projelerine hakem seçildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Nisan 2016 tarihinde saat 11 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çukurova Üniversiteli 3 bilim insanı, AB Horizon 2020 Projelerine hakem seçildi haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:35
  • Guneş
   07:14
  • Öğle
   12:35
  • İkindi
   15:17
  • Akşam
   17:35
  • Yatsı
   19:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı