ADANA HABERLERİ

Çukurova Sanat Girişimi Çalışmalarına Başladı

IHA
02.10.2015 - 12:43Son Güncelleme :

ÇUKUROVA SANAT GİRİŞİMİ (ÇSG) GÖNÜLLÜLERİ, 2016 YILININ MART AYINDA YAPILACAK 10. ULUSLARARASI ÇUKUROVA SANAT GÜNLERİ (UÇSG) İÇİN İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

IHA

Çukurova Sanat Girişimi (ÇSG) Gönüllüleri, 2016 yılının mart ayında yapılacak 10. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri (UÇSG) için ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Komşu Restorandaki toplantıya Çukurova Sanat Girişimi Kurucusu Çetin Yiğenoğlu, UÇSG Yürütme Kurulu üyeleri Nazan Balcı, Başak H. Ekmekçi, Demet Duyuler Doğan, Ferhat İşlek ve Mustafa Özke katıldı.
Toplantıda, Çukurova ödülünün kime verileceği, 10. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri’nin hangi günlerde yapılacağı, kent içinden ve dışından hangi sanatçıların katılacağı ve Adana genelinde hangi sanat etkinliklerinin gerçekleştirileceği gibi çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunuldu.
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek daha kapsamlı toplantılarda bu konuların netlik kazanacağı belirtildi.
Çukurova Sanat Girişimi Kurucusu Çetin Yiğenoğlu, bugüne kadar büyük bir kararlılıkla yürütülen çalışmalar sonucunda 10. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri’ne geldiklerini söyledi. Yiğenoğlu, “Çukurova Sanat Girişimi Gönüllüleri ilk toplantısını gerçekleştirdi. Bundan sonra Hatay ve Mersin gönüllüleri de kendi aralarında toplantı düzenleyecekler. Oluşturulacak Genel Yürütme Kurulu ile Adana, Mersin ve Hatay başta olmak üzere bölge illerinde yine muhteşem etkinlikler gerçekleştirilecek ve Çukurova’nın bitek toprakları sanatla buluşturulacak. 10. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri’nde ömrünü sanata adayan Çukurova’nın yerel dinamiklerini de yerel dinamiklerini de harekete geçireceğiz. Bitme sinyali veren Suriye’deki savaşın sona ermesi durumunda Ortadoğulu sanatçı dostları tekrar Çukurova’da ağırlamayı düşünüyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Çukurova Sanat Girişimi Çalışmalarına Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 12 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çukurova Sanat Girişimi Çalışmalarına Başladı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:43
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:41
  • Akşam
   18:05
  • Yatsı
   19:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı