ADANA HABERLERİ

Çukurova Nöroloji Günleri

IHA
27.10.2015 - 10:26Son Güncelleme :

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ NÖROLOJİ ANABİLİM DALI TARAFINDAN DÜZENLENEN 10. ÇUKUROVA NÖROLOJİ GÜNLERİ GENİŞ KATILIMLI BİR ORGANİZASYONLA YAPILDI.

IHA

Çukurova Nörolojik Bilimler Derneği çatısı altında bu sene Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı tarafından düzenlenen 10. Çukurova Nöroloji Günleri geniş katılımlı bir organizasyonla gerçekleştirildi. Organizasyonda meslekte 25 ile 50. yılını dolduranlara teşekkür plaketi verildi.
Her yıl bölgedeki farklı bir üniversite kliniği tarafından düzenlenen ve bu sene 10. yılını kutlayan Çukurova Nöroloji Günleri Adana Sheraton Otel’de 23-24 Ekim tarihleri arasında yapıldı.
Etkinliğe Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Özcengiz başta olmak üzere konusunda uzman bir çok nörolog katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Çukurova Nörolojik Bilimler Dernegi Başkanı Prof. Dr. Hacer Bozdemir, her yıl farklı bir tema ile düzenlenen bu toplantının, bu sene 10.’sunu gerçekleştiriyor olmanın kendilerine ayrı bir heyecan verdiğini ifade etti. Bozdemir bu vesileyle önemli organizasyonda böylesine değerli katılımcıları bir arada görmekten duyduğu mutluluğu da dile getirdi.
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı ve Toplantı Komitesi Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Meltem Demirkıran ise bu yıl ki sempozyumda ağırlıklı olarak uygulama becerisi geliştirmeyi hedeflediklerini ve bu nedenle iki kurs düzenlediklerini belirtti. Demirkıran, botulinum toksin uygulama kursu ve EMG-ENG kursu olmak üzere iki kursun yanında bu kurslarla bağlantılı olarak distoni ve nöromüsküler hastalıkların ayrıntılı olarak işleneceğine vurgu yaptı. Meltem Demirkıran ayrıca tüm yönleriyle multipl skleroz ve bir panelde de Parkinson hastalığında ileri evre tedavilerinin de tartışılacağını ifade etti.
Yapılan konuşmaların ardından sempozyum öncesi meslekte 25 ile 50. yılını dolduran nörologlara başta Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ve diğer isimler tarafından teşekkür plaketi verildi.
Törenin ardından sempozyumda çeşitli oturumlara geçildi ve gerek Çukurova Üniversitesi gerekse şehir dışından çeşitli üniversitelerinden gelen konunun uzmanlarınca sunumlar gerçekleştirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Çukurova Nöroloji Günleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 10 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çukurova Nöroloji Günleri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı