ADANA HABERLERİ

Çukurova Belediyesi’nden Yaylalara Temizlik Hizmeti

IHA
09.07.2015 - 10:37Son Güncelleme :

ÇUKUROVA BELEDİYESİ, POZANTI VE YAYLALARINA TEMİZLİK HİZMETİ GÖTÜRMEYE BAŞLADI.

IHA

Çukurova Belediyesi, yaz aylarında nüfusu artan Pozantı ve yaylalarına da temizlik hizmeti götürmeye başladı.
Çukurova Belediyesi, özellikle yaz aylarında nüfusu birkaç katına çıkan Adana’nın Pozantı ilçesiyle Tekir ve Bürücek yaylalarına temizlik hizmeti veriyor. Aşırı nüfus birikmesi yüzünden ilçe merkezinde ve yaylalarda oluşan ‘çöp dağları’ üzerine Çukurova Belediyesi 100 km uzaktaki yerleşim alanları için harekete geçti. Yöre halkından birçok kişinin, bizzat Başkan Soner Çetin’i arayarak “Başkanım yazları yayladayız. Buraya da hizmet getirebilir misiniz?” diye talepte bulunduğu öğrenildi. Çetin’in talimatı üzerine temizlik ekipleri Pozantı, Tekir ve Bürücek’e hareket etti.
Çukurova Belediyesi’ne ait temizlik araçlarından oluşan konvoy Pozantı ilçesi ile yaylalara ulaştığında vatandaşlar tarafından önce şaşkınlıkla, ardından alkışlarla karşılandı.
Temizlik İşleri Müdürü Saniye Arslantaş’ın eşlik ettiği temizlik hizmeti sırasında zabıta görevlileri de “Çukurova Belediyesi Pozantı halkının, Bürücek ve Tekir yaylalarında oturan vatandaşlarımızın yanındadır” şeklinde anons yaptı. Birçok vatandaşın da temizlik araçlarının fotoğrafını çekerek sosyal medyada paylaştığı ve teşekkür yorumları yaptığı görüldü.
Çukurova Belediyesi’nin 100 km uzaklıktan gelip temizlik hizmeti vermesi üzerine Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay da sevincini sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta dile getirdi. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in yaklaşımının “siyaset üstü bir sevgi paylaşımı” olduğunu ifade eden Çay, “Bu yapılan hem insana saygıdır hem de demokrasi adına ayrı bir güzelliktir. Sayın Soner Çetin’in tavrı örnek bir tavırdır” ifadesini kullandı.
Pozantı’nın Adana’nın ayrılmaz parçası olduğuna dikkat çeken Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Yeter ki gücümüz yetsin, yeter ki istensin, yeter ki yaraya merhem olalım, biz orada oluruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Çukurova Belediyesi’nden Yaylalara Temizlik Hizmeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çukurova Belediyesi’nden Yaylalara Temizlik Hizmeti haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

03 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı