ADANA HABERLERİ

Çukurova Belediyesi’nden "Koza TV" Açıklaması

IHA
29.07.2015 - 12:44Son Güncelleme : 29.07.2015 - 12:45

YEREL HABERLER ADANA

IHA

Çukurova Belediyesi, Koza TV ve şirketlerine yönelik eş zamanlı gerçekleşen zabıta baskınının ardından Belediye Başkanı Soner Çetin’e yönelik "sansürcü" iddiasının haksız bir suçlama olduğunu bildirdi.
Belediyeden yapılan açıklamada, Adana’dan yayın yapan yerel Koza TV tarafından 29 Temmuz 2015 Çarşamba günü basın kuruluşlarına servis edilen haber metnindeki “sansürcü başkan” iddiasının kesinlikle doğru olmadığı ve son derece haksız olduğu ifade edilerek, "Halkımızın da yakından takip ettiği gibi Koza TV, taraflı yani objektiflikten uzak ve adeta saplantıya dönüşen, aslında basın ahlak ve ilkelerine de aykırı olan yayınlar yapmaktadır. Belediye Başkanımız Sayın Soner Çetin hakkında “ölçüsüz” ve “ayarsız” yayınlar gerçekleştirmektedir. Basın ahlak ve ilkelerine aykırı olmasına, objektif gazetecilik anlayışından uzak, saplantılı ve de üstelik hakarete varan bu yayınlara rağmen Koza TV hakkında bugüne kadar yargıya başvurulmamıştır. Basın organı olmak, hiç kimse ve hiçbir kuruluşa hakaret etme hakkı vermez. Hakaret başlı başına suç olduğu gibi basın etiğine de aykırıdır. Günün 16 saatini Soner Çetin’i itham etmek, sözde eleştirerek küçük düşürmeye çalışmak kabul edilebilir bir gazetecilik anlayışı değildir" denildi.
Çukurova Belediyesi ekiplerinin, Başbakanlık Bilgi İletişim Merkezi (BİMER) ile bizzat Çukurova Belediyesi’ne Koza TV ve yan kuruluşlarıyla ilgili olarak yapılan şikayetler üzerine harekete geçtiği hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Belediyemiz, yapılan diğer şikayetlerde olduğu gibi bu iddiaların üzerine de titizlikle gitmiş, örneğin Koza TV’nin, bulunduğu apartmanın ortak alanını işgal ettiği, ‘hormonlu bina’ yapıldığı iddiası dikkatle incelenmiştir. Yapılan bu denetimlerin Koza TV’nin sözünü ettiğimiz yayınlarıyla hiçbir ilgisi yoktur ve olamaz da."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Çukurova Belediyesi’nden "Koza TV" Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çukurova Belediyesi’nden "Koza TV" Açıklaması haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:48
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:05
  • Akşam
   18:39
  • Yatsı
   20:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı