ADANA HABERLERİ

Çukurova Belediyesi’nden Alzheimer Danışma Merkezi

IHA
27.09.2015 - 11:23Son Güncelleme :

ADANA HUZUREVİ MÜDÜRÜ NURDAN KAMA İLE BİRLİKTE İNŞAATI GEZEN ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI SONER ÇETİN, 187 BİN TL MADDİ KATKI YAPTIKLARI MERKEZİN ADANA’DA BİR İLK OLACAĞINI VE ALANINDA ÖNEMLİ BİR BOŞLUĞU DOLDURACAĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Çukurova Belediyesi’nin proje ortağı olduğu Alzheimer Danışma Merkezi inşaatının tamamlanarak Aralık ayında hizmete girmesi bekleniyor. Başkan Soner Çetin, “Bir belediyenin öncelikli görevi sosyal projelerdir. Unutmayalım ki herkes bir gün yaşlanacaktır” dedi.
Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Çukurova Belediyesi’nin proje ortağı olduğu Alzheimer Gündüzlü Yaşlı Bakım Kulübü Danışma Merkezi inşaatı devam ediyor. Çizgi İnşaat tarafından yapımı sürdürülen merkezin inşaatının aralık ayında tamamlanması bekleniyor. Adana Huzurevi Müdürü Nurdan Kama ile birlikte inşaatı gezen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 187 bin TL maddi katkı yaptıkları merkezin Adana’da bir ilk olacağını ve alanında önemli bir boşluğu dolduracağını söyledi.
SOSYAL PROJELERE ÖNCELİK VERİLMELİ
Yaşlı bakımının uzmanlık ve sabır isteyen çok önemli bir iş olduğuna dikkat çeken Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Daha 10 gün önce üç emekli dinlenme evini birden açmış, ikisinin inşaatını sürdüren bir belediyenin başkanı olarak altını bir kez daha çizmek isterim ki belediyelerin öncelikli görevleri arasında sosyal projeler olmalı. ÇKA ile ortaklaşa yürüttüğümüz proje biter bitmez yolunu da yapacağız, eksiklerini de gidereceğiz” dedi.
Çetin, bin 100 metrekare alan üzerinde tek katlı büyük bir bina yapılmasını öngören proje biter bitmez yolunun asfaltlanacağını da belirtti.
ALZHEİMER HASTALARI İÇİN İMKAN
Bakımı çok özel beceriler gerektiren Alzheimer hastaları için Adana Huzurevi bahçesinde yapılmakta olan Alzheimer Gündüzlü Yaşlı Bakım Kulübü Danışma Merkezi’nde yaşlılara yönelik çok önemli bir hizmet verileceğini belirten Çetin, “Binlerce ailenin sorunu olan Alzheimer ile mücadele ve baş edebilmenin yollarını bilim insanları araştırırken biz belediye başkanlarına düşen görev de bu insanlara nasıl hizmet edilebileceği ve nasıl mekanlar oluşturulacağı konusudur. Bu imkanı çok önemli bir adım olarak görüyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Çukurova Belediyesi’nden Alzheimer Danışma Merkezi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Eylül 2015 tarihinde saat 11 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çukurova Belediyesi’nden Alzheimer Danışma Merkezi haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:39
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı