ADANA HABERLERİ

Çukurova Belediye Meclisinden Ortak Çağrı

IHA
20.10.2015 - 10:44Son Güncelleme :

ADANA’DA ÇUKUROVA İLÇE BELEDİYE MECLİSİ, SEÇİM ÇALIŞMALARINA YÖNELİK PANKART, POSTER VE AFİŞLERİN “ÇEVRE KİRLİLİĞİNE YOL AÇMADAN” ASILMASI İÇİN SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI YAPTI.

IHA

Adana’da Çukurova İlçe Belediye Meclisi, seçim çalışmalarına yönelik pankart, poster ve afişlerin “çevre kirliliğine yol açmadan” asılması için siyasi partilere çağrı yaptı. CHP, MHP ve AK parti tarafından ortaklaşa hazırlanan bildiride “Çevreye ve doğaya zarar vermeyin, doğayı tahrip etmeyin” denildi.
Adana genelinde yürütülen seçim çalışmaları ‘görüntü kirliliği’ boyutlarına ulaşınca Çukurova İlçe Belediye Meclisi harekete geçti. CHP’li meclis üyesi Saim İnce’nin çağrısı üzerine bir araya gelen CHP, MHP ve AK Parti grup başkanvekilleri hazırladıkları ortak bildiriyle siyasetçilere çağrı yaptı. Seçim çalışmaları hız kazandıkça binalar, caddeler ve refüjlerin partilerin adaylarının afiş, poster ve bilboardlarıyla dolduğuna dikkat çekilen ortak metinde şöyle denildi:
“Posterler ve afişlerin ağaç gövdesine çiviyle çakılması, afişlerin görünmesi için ağaçların gereksiz biçimde budanması ağaç katliamına yol açıyor.Bunu şiddetle kınıyoruz. Her parti programında sözü edilen ‘Çevre ve doğanın korunması’ içerikli sözler yaşanan bu süreçte anlamlı görünmemektedir. Ayrıca kamuya ait yol ve kaldırımlardaki afişler görüntü kirliliğine yol açmakta, sürücülerin görüş alanını daraltmaktadır. Kaygılarımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz."
Çukurova Belediye Meclisi’ndeki üç partinin ortak hareket ederek ortaya koyduğu çevre duyarlılığını çok anlamlı ve örnek gösterilecek bir hareket olarak değerlendiren Başkan Soner Çetin, “Hep söylediğim gibi, ülke ve halk söz konusu olduğunda şu parti, bu parti değil ortak değerlerimiz ve kaygılarımız önemlidir. Büyük Önder Mustafa Kemal’in de dediği gibi ‘Aslolan vatansa gerisi teferruattır’. Aslolan çevre ve doğa kirliliğidir ve CHP, MHP ve AK Parti’li kardeşlerimiz ortak zeminde buluşmuşlardır. Meclisimizi yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Çukurova Belediye Meclisinden Ortak Çağrı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 10 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çukurova Belediye Meclisinden Ortak Çağrı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:13
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:18
  • Akşam
   17:35
  • Yatsı
   19:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı