Ege Haberleri

EGE

  Çukurdan üniversite yönetimi sorumludur

  Cem ULUCAN, (DHA)
  16 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 15 Ekim 2011 - 21:20

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin kampüsünde, bölgenin 3. derece SİT alanından çıkarılması için örnek alınması amacıyla kazılan ve bir öğrencinin yaralanmasına neden olan çukurlarla ilgili tartışma sürüyor.

  Rektör Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu’nun, “Sorumluluk çukuru kazan firmada” demesi üzerine firma adına müdür Cemal Aycan yazılı açıklama yaptı. Aycan, kazdıkları bölgelerde önlem aldıklarını, ancak üniversite yönetiminin çalışmayı durdurduğunu bildirdi, şu görüşleri savundu:

  Önlem alınmalıdır

  “ADÜ yönetimi öncelikle söz konusu çukurlara ilişkin güvenlik önlemlerinin firmamızca alınması gerektiğini, bu konudaki sorumluluğun tamamen firmamıza ait olduğunu, üniversite yönetiminin hiçbir sorumluluğu olmadığını ifade etmişlerdir. Ancak firmamızca güvenlik önlemleri alınmıştır. Daha sonra söz konusu kazı, üniversite yönetimince durdurulmuştur. Kazıların haksız yere durdurulması konusunda dava devam etmektedir. Sözleşmemizin fesh edildiği 15 Nisan 2011 tarihinden sonra çukurların güvenliğinden ve alınması gerekli tedbirlerden tamamen üniversite yönetimi sorumludur. Bu öğrenciler hepimizin evladı bunların hayatlarını tehlikeye sokacak hatalar yapılmamalı.

  Kişisel takıntılar

  Bu konudaki gerekli ve zorunlu tüm tedbirler gider hesabı yapılmadan ivedilikle alınmalıdır. Kazanın olduğu gün Sinem Masat’ı kaybetseydik bunun hesabını sorumlular nasıl vereceklerdi? Sözleşmenin feshi sebebiyle bugünkü duruma gelinmiştir. Bunlarla beraber bugün kazılara devam edilip kalan kısımlar tamamlansaydı şimdiye kadar o çukurlar çoktan kapatılmış olurdu ama ne yazık ki kişisel takıntılar nedeniyle bu duruma gelindi.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı