ANKARA HABERLERİ

Çubuk Meclis gündeminde

Hürriyet Haber
01.09.2012 - 00:00Son Güncelleme :
Hürriyet Haber

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Çubuk ve bağlı köylerin sorunlarını TBMM gündemine taşıyarak, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi sundu. Ankara-Çubuk arası toplu toplu taşıma, içme suyu, ilçede hastane ve doktor eksikliği, üst geçitlerin yetersizliği gibi konularda bilgi isteyen Nazlıaka, önergesinde şu sorulara yer verdi:

İlçede ne yaptınız?

“Çubuk İlçe Çalıştayı’nın yapıldığı tarihten bu güne kadar çalıştayda saptanan sorunların çözümü için atılan somut adımlar nelerdir? Kısa, orta ve uzun vadede planlanan çalışmalar nelerdir?
İşsizlik sorununun çözümü, kadın girişimcilerin desteklemesi ve genç nüfusun eğitimi için hangi çalışmalar yapılmıştır?
İlçede 2011 – 2012 yıllarında kültür ve sosyal donatı alanlarının yenilenmesi ve yapımı için yapılan çalışmalar nelerdir?
İçme suyuyla ilgili yaşanan sorunların giderilmesi, yeterli miktarda sağlıklı içme ve kullanma suyunun sağlanması için yapılan çalışmalar nelerdir? Köy statüsünde iken mahalle yapılan ve ASKİ tarifesi üzerinden su faturası ödemeye başlayan köylerimiz hangileridir? Bu köylere Büyükşehir Belediyesi’nden bugüne kadar hangi hizmetler götürülmüştür?

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çubuk Meclis gündeminde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2012 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çubuk Meclis gündeminde haberi güncellenecektir.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:34
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı