Gündem Haberleri

  Cubbeli Ahmet Hoca Kosova'da

  Enis TABAK/KOSOVA, (DHA)
  03.05.2011 - 00:50 | Son Güncelleme:

  CÜBBELİi Ahmed Hoca, beraberindeki 10 kişilik heyetle Kosova’ya geldi. Kosova’nın güney bölgesinde yer alan ve Kosovalı Türklerin çoğunlukta yaşadığı Prizren’e gelen Cübbeli Ahmed Hoca, Osmanlı döneminden kalma tarihi Bayraklı Camii’ni ziyaret edip cemaatinle sohbet etti.

  Prizren İslam Birliği Başkanı Lütfü Balık tarafından karşılanan Cübbeli Ahmed Hoca, vaaz öncesi ziyaretle ilgili ilk izlenimini, "Kosova’yı çok feyizli bulduk" diye yorumladı. Cübbeli Ahmed Hoca, "Daha fazla ilgilenmemiz gerektiğini, daha fazla gidip gelmemiz ve alaka kurmamız, sohbetler yapmamız ve dini hizmetler, yardım ve destek yapmamız icap ettiğini fark ettik. Ata yadigarı Sultan Murat Hüdavendigar kanı bulunan şehit düştüğü bu mübarek topraklar bağımsızlığına kavuşmasından dolayı çok mutlu olduk. Allah bu istiklalini ve bağımsızlığını ilelebet daim eylesin. Bu toprakları vatan toprakları olarak görmekteyiz. Allah Kosova halkına da İslam ile ibadet ile bolluk ve bereketler içerisinde bir daha kafir ve düşman tasallutu göstermeksizin sıhhati afiyet içerisinde yaşam sürdürmelerini nasip eylesin" diye konuştu.

  Cübbeli Ahmed Hoca daha sonra çok sayıda Kosovalı cemaatin katıldığı Bayraklı Camii’ne geçerek akşam namazını kıldırdı. Kılınan namaz ve okunan Kur’an-i Kerim ardından Cübbeli Ahmed Hoca, yatsı namazına kadar süren bir vaaz verdi. Cübbeli Ahmed Hoca vaazında cennet ile cehennemi anlattı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı