Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kılıçdaroğlu'ndan bozkurt işaretli selam... Yürüyüşte 10. gün

  Rıfat BAŞARAN - Selahattin SÖNMEZ / hurriyet.com.tr / Ajanslar
  24.06.2017 - 10:36 | Son Güncelleme:

  Kılıçdaroğlu'nun bugünkü yürüyüşüne İstanbul barosuna kayıtlı avukatlar cübbeleri ile katıldı. Kılıçdaroğlu bugünkü yürüyüşüne Bolu merkeze yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki kamp alanından yürüyüşe başladı. Kılıçdaroğlu yürürken yoldan geçen vatandaşlar da alkışladı. Bir araçtan kendisine yapılan bozkurt işaretine, Kılıçdaroğlu da aynı şekilde yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, 15 kilometrelik 10’uncu gün yürüyüşünü tamamladıktan sonra geceyi geçireceği karavanda dinlenmeye çekildi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, Bolu’nun Avşar Köyü mevkisindeki kamp alanından itibaren ilk mola yeri olan Çaydurt mevkisine kadar 8 kilometre yürüdü. Kılıçdaroğlu ve arkasındakiler D-100’ün kenarında yürürken arkada zaman zaman araç yoğunluğu oluştu. Jandarma ve polis ekipleri yürüyen grubun etrafından geniş güvenlik önlemi aldı. Normalde günde 2 mola veren Kılıçdaroğlu, güzergahta uygun yer bulunmaması nedeniyle bugün tek mola verdi. 8 kilometrelik mesafe 1 saat 45 dakikada tamamlandı. Yürüyüş sırasında parti otobüsünden, ’CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bayramınızı kutluyor’ anonsu yapıldı. 10’ncu gün, 7 kilometrelik ikinci etabın ardından tamamlanmış olacak.

  TATİLCİLER, CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NU SELAMLADI

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ’Adalet Yürüyüşü’nün 10’uncu gününde Bolu merkeze yaklaşırken, TEM yolunda bayram tatili için yola çıkanların ilgisiyle karşılaştı. Tatil için yola çıkanlar, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu karşılaştıkları yol üzerinde selamladı.ÿTek şeridin kapatıldığı Kılıçdaroğlu’nun yürüyüş konvoyunda, davullar da çalındı.

  Kılıçdaroğlundan bozkurt işaretli selam... Yürüyüşte 10. gün

  KILIÇDAROĞLU’NA ’BOZKURT’ SELAMI

  TEM yolunda ilerleyen tatilcilerden bazıları, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu görünce araçlarını durdurarak, Kılıçdaroğlu’na el salladı. CHP Lideri’nin de el sallayarak karşılık verdiği bazı tatilcilerin Kılıçdaroğlu’na ’bozkurt’ işareti yaparak selam verdiği görüldü.

  15 KİLOMETRE YÜRÜDÜ

  Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, Çaydurt mevkisinde verilen moladan sonra ikinci etap için saat 15.30’da tekrar yürümeye başladı. Kılıçdaroğlu, kendisine eşlik eden partililer ve vatandaşlarla birlikte 7 kilometrelik etabı 2 saat 20 dakikada tamamlayarak Bolu kent merkezine 4 kilometre uzaklıkta bulunan Karacaağaç Köyü mevkisindeki TIR parkında oluşturulan kamp alanına ulaştı. Kılıçdaroğlu, 15 kilometrelik 10’uncu gün yürüyüşünü tamamladıktan sonra geceyi geçireceği karavanda dinlenmeye çekildi.

  Kılıçdaroğlundan bozkurt işaretli selam... Yürüyüşte 10. gün
  KILIÇDAROĞLU'NA KARŞILAMA SÜRPRİZİ

  Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler Bolu’da TIR parkına kurulan kampa ulaştıklarında bir sürprizle karşılaştılar. Eskişehir Tepebaşı Belediyesi temizlik işçilerinin kurduğu “Eko-Şov Ritm Grubu” çöp konteyneri, bidonu ve kovası ile kürek gibi malzemelerden yaptıkları müzik aletleriyle konser verdi.

  (Fotoğraf: Selahattin SÖNMEZ)

  Kılıçdaroğlundan bozkurt işaretli selam... Yürüyüşte 10. gün

  BUGÜN NELER YAŞANDI

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adalet Yürüyüşü’nün 10’uncu günündeyiz. Bugün mübarek Ramazan’ın son günü dolayısıyla yarın bayram olacak.Bayramın memlekete huzur, barış, esenlik getirmesini istiyorum. Gerginliklerden Türkiye, çok acılar çekti, çekiyoruz. Gerginliklerden de kurtulabileceğimiz bir Türkiye umut ediyorum. Bayrama ayrı bir anlam katacaktır Adalet Yürüyüşü" dedi.

  Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları davasında 25 yıl hapis cezasına çarptırılıp tutuklanması ardından Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ’Adalet Yürüyüşü’nün 10’uncu gününe, geceyi geçirdiği Bolu’nun Avşar Köyü mevkisindeki kamp alanından başladı. Geceyi karavanda geçiren Kılıçdaroğlu, yürüyüş öncesi basın mensuplarına açıklama yaptı. ’Adalet Yürüyüşü’nün, bayrama ayrı bir anlam katacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

  Kılıçdaroğlundan bozkurt işaretli selam... Yürüyüşte 10. gün

  "Yürüyüşün 10’uncu günündeyiz. Yürüyüşümüze katılan gruplar, sanatçılar, sporcular, sade vatandaşlar hepsine yürekten teşekkür ediyorum. Bugün mübarek Ramazan’ın son günü dolayısıyla yarın bayram olacak. Tüm yurttaşlarımın bayramlarını kutluyorum. Bayramların, bizim için şöyle bir özelliği var.Dini bayramlarda hep bir araya geliriz. Küskünlükleri sona erdiririz. Kardeşçe bir arada oluruz. Oturur sohbet ederiz. Sabah oturur kucaklaşırız. Dolayısıyla bayramın memlekete huzur, barış, esenlik getirmesini istiyorum. Gerginliklerden Türkiye, çok acılar çekti çekiyoruz. Gerginliklerden de kurtulabileceğimiz bir Türkiye umut ediyorum. Bu yürüyüşün adalet yürüyüşü olması bu açıdan da çok önemli. Bayrama ayrı bir anlam katacaktır adalet yürüyüşü. Buna da özellikle önem verdiğimi ifade etmek isterim. Gerilen, kutuplaşan söylemlerle bir Türkiye’den söz etmek hoşuma gitmiyor. Birlikte yaşayan, uygarca tartışan, bir araya gelebilen bir Türkiye hepimizin ortak özlemi. Bu yürüyüşün temel amacı da o."

  Kılıçdaroğlundan bozkurt işaretli selam... Yürüyüşte 10. gün

  KILIÇDAROĞLU'NDAN MISIR MESAJI

  Mısır’daki idamların Ramazan süresince ve bayramda kendisini çok üzdüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Siyasi idamların hiçbir topluma, hiçbir yarar getirmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Özellikle Türkiye bunu yaşadı. Türkiye, bu konuda büyük acılar çekti. Bir dönem idam ettiğimiz siyasileri sonra andık, kucakladık; meydanlara, barajlara, yollara, okullara isimlerini verdik. Bir anlamda yaptığımız haksızlığı gidermek için; ama ölen geri dönmüyor. O nedenle Mısır’daki yöneticiler ve kardeş Mısır halkına seslenmek isterim. Yarın bayram ve dolayısıyla idamların topluma bir yarar getirmeyeceğini eğer görmek istiyorsanız dönüp, Türkiye’nin tarihine bakın. Biz, bu bayramların bütün İslam alemi için barış, kardeşlik ve huzur getirmesini isteriz. Bütün İslam dünyasında kan akıyor ve gözyaşı var."

  Kemal Kılıçdaroğlu, açıklamasının ardından yanındakilerle birlikte Bolu merkeze yaklaşık 30 kilometre uzaklıktaki kamp alanından yürüyüşe başladı. D- 100 karayolunda tek şeridi kapatarak yürüyenKılıçdaroğlu’naİstanbul Barosu’ndan gelen avukatlar eşlik etti.

  Avukatlar, Kılıçdaroğlu’nun yanında yürüdü.

  Kılıçdaroğlu'na yoldan geçen vatandaşlar da sevgi gösterisinde bulundu. Bir araçtan kendisine yapılan bozkurt işaretine, Kılıçdaroğlu da aynı şekilde yanıt verdi.

   Kılıçdaroğlundan bozkurt işaretli selam... Yürüyüşte 10. gün
  Hürriyet muhabirleri Rıfat Başaran ve Selahattin Sönmez yürüyüşü takip ediyor.

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı