SİVAS HABERLERİ

CÜ Vakfı Okulları 'Okuma Bayramı' etkinliği düzenledi

DHA
28.03.2016 - 16:39Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Vakfı Okulları Özel Mahir Sevim Özduman İlkokulu tarafından 'Okuma Bayramı' etkinliği düzenlendi. 

CÜKültür Merkezi’nde düzenlenen programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ertan Buyruk, Rektör Danışmanı ve Vakıf Okulları Genel Koordinatörü Prof. Dr. Ahmet Demirci, Özel Recai Toydemir Anadolu Lisesi Müdürü Ferhat Doğan, Ortaokul Müdürü İnci Poyraz, İlkokul Müdürü Şamil Turgut, Günay Soluk Anaokulu Müdürü Selma Erbaş Yıldırım, okul öğretmenleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı. Programda konuşan İlkokul Müdürü Şamil Turgut, okul olarak amaçlarının geleceğin teminatı olan çocuklara başta sağlam bir kişilik kazandırmak, araştıran, sorgulayan, özgüveni yüksek, vatanını, milletini, bayrağını seven, insanlara karşı saygılı birer birey olarak yetiştirmek, onları bir üst öğrenime ve hayata hazırlamak olduğunu söyledi. Turgut, hazırladıkları programla 1'inci sınıf öğretmenlerinin en keyifli, en güzel günü olduğunu ifade ederek, "Çalışmalarımızın meyvelerini sergileyeceğimiz gün bugün. Bugüne kadar birlikte konuştular, çalıştılar, şimdide sadece öğrencilerimiz konuşacak. Sizlere becerilerini sergileyecekler" dedi. Programda şiir, koro konseri, tiyatro oyunu, İngilizce şarkılar, slayt gösterileri, piyano dinletisi, halk oyunları gösterilerine yer verildi. Program sonunda Genel Koordinatör Prof. Dr. Demirci ve okul müdürleri tarafından öğrencilere Okuma Belgeleri takdim edildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden CÜ Vakfı Okulları 'Okuma Bayramı' etkinliği düzenledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 16 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CÜ Vakfı Okulları 'Okuma Bayramı' etkinliği düzenledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı