ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

ÇÜ, Uluslararasılaşma kapsamında pilot üniversite seçildi

DHA
07.03.2018 - 10:18Son Güncelleme :
DHA

ADANA, (DHA)- ÇUKUROVA Üniversitesi (ÇÜ), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından Uluslararasılaşma Stratejisi kapsamında seçilen 20 pilot üniversiteden birisi oldu. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, dünya üniversitesi olma hedefinde kararlılıkla ilerlediğini söyledi.
Dünyaya açılmayı ve ilk 500 arasına yeni Türk üniversiteleri sokmayı hedefleyen YÖK, bu amaçla “Yükseköğretime Erişim, Kalite ve Kurumsal Kapasite” adı altında üç ana temadan oluşan ve beş yılı kapsayan “2018-2022 Yüksek Öğretimde Uluslararasılaşmada Strateji Belgesi” hazırladı. Proje kapsamında, aralarında ÇÜ'nun de bulunduğu 20 devlet üniversitesi 'pilot üniversite' olarak belirlendi. YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç ve YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er tarafından proje detayları hakkında bilgi vermek amacıyla “Uluslararasılaşma Stratejileri” konulu toplantı düzenledi. Yükseköğretim Kurulu Beyaz Salon'da gerçekleştirilen toplantıya ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar'ın yanı sıra 2018-2022 dönemi için belirlenen pilot devlet üniversitelerin rektörleri katıldı.
Toplantıda YÖK'ün amaç ve hedefleri aktarılarak bu amaçlara ulaşılmasını sağlayacak stratejiler ve pilot üniversitelere sağlanacak desteklerle ilgili bilgiler verildi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ÇÜ, Uluslararasılaşma kapsamında pilot üniversite seçildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı