ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

ÇÜ Türkoloji Araştırmaları Merkezi Kültür Evi’nde konferanslar başladı

DHA
20.10.2017 - 11:44Son Güncelleme :
DHA

ADANA, (DHA)- ADANA'da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Türkoloji Araştırmaları Merkezi Kültür Evi’nde konak sohbetleri yeni sezonda da devam ediyor.
Öğrencilerin ve STK temsilcilerinin büyük katılımıyla başlayan konak sohbetlerinin ilk konuğu Prof. Dr. Haluk Gökalp oldu. Adana’da geleneksel hale gelen Çukurova Üniversitesi Türkoloji Araştırma Merkezi’nin konferansları bu yılda başladı. İlk konferans Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Faruk Yıldırım’ın açılış konuşmasıyla start aldı. Doç. Dr. Yıldırım, Çukurova Üniversitesi Türkoloji Araştırma Merkezi’nin kurulduğu günden bu yana çok önemli işlere imza attığına değinerek, Prof. Dr. Deniz Abik başkanlığında kurumsal bir kimlik kazandığını söyledi. Türkoloji Araştırma Merkezi’nin geçen dönem 37 etkinliğe ev sahipliği yaptığını da hatırlatan Doç. Dr. Yıldırı yeni sezonun ilk konuğunu Prof. Dr. Haluk Gökalp’ı kürsüye davet etti.
ÇÜ Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümü Eski Türk Dili Edebiyatı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Gökalp 'Kültür Sanat ve Edebiyatımızda Değerler'  konulu konferans verdi.
Bu ayın ikinci konferansı ise 'Adana-Osmaniye Bölgesi Halk Danslarının Yapısal Özellikleri' oldu. ÇÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muzaffer Sümbül’ün konuşmacı olarak katıldığı konferansla devam etti.
Konferanslar dizisinde bu ay birde yabancı uyruklu konuşmacı vardı. Çin Halk Cumhuriyeti’nden Dr. Mei Gue konuk oldu. Gue, 'Sarı Uygurlar'adlı sunumuyla takipçilerle buluştu. Çukurova Üniversitesi Türkoloji Araştırmaları Merkezinin ayrıca bu sezon yeni dergisinin de ilk sayısı yayına girdi. Çukurova Üniversitesi Türkoloji Araştırmaları Dergisi (ÇÜTAD), e-dergi ve matbu dergi hâlinde okuyucularıyla buluştu.
Bu ayın son konferansı ise 25 Ekim'de yine aynı adreste gerçekleşecek. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gonca Gül Çelik takipçileriyle birlikte olacak. Doç. Dr. Çelik,  'Çocuk ve Ergenlerde İhmal ve İstismar' konulu sunumunu yapacak.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ÇÜ Türkoloji Araştırmaları Merkezi Kültür Evi’nde konferanslar başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Kasım 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:17
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  18:51
Sayfa Başı