ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

ÇÜ İletişim Fakültesi’nde medya okuryazarlığı eğitimi

DHA
11.06.2018 - 11:21Son Güncelleme :
DHA

 

ADANA,(DHA)- ADANA'da Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İletişim Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri Amerikalı Prof. Cyndy Scheibe tarafından verilen tam günlük bir medya okuryazarlığı eğitimine katıldı.
Ithaca Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Cyndy Scheibe, Adana'ya ABD Adana Konsolosluğu tarafından düzenlenen bir 'Amerikalı Konuşmacı Programı' çerçevesinde, kendisinin kurduğu 'Project Look Sharp' medya okuryazarlığı girişimine dayanarak oluşturulan iki günlük bir aktivite programı için geldi. Prof. Dr. Scheibe, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde okuyan 40 öğrenci ve 15 öğretim üyesine 'Medya Okuryazarlığını Öğretmek' konulu bir eğitim verdi. ÇÜ İletişim Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen eğitimin açılışında konuşan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Çubukçu, çok yararlı olacağına inandığı bu program için ABD. Adana Konsolosluğu'na teşekkür etti ve bu tür programlarda iş birliği yapmaya her zaman hazır olduklarını söyledi. Prof. Dr. Çubukçu, internet medyasının yükselişiyle birlikte, güvenilir haberleri tespit edebilmenin daha da önem kazandığını ve bu programa katılan öğrencilerin ileride kendi öğrencilerine medya okuryazarlığı eğitimi vermek için daha iyi donatılacağını ve öğretim üyelerinin de geleceğin medya okuryazarlığı öğretmenlerine öğretirken bu eğitimdeki dersleri kendi eğitimlerine dahil edebileceklerini söyledi. Prof. Dr. Scheibe de eğitimlerinde, farklı medya örnekleri ve medya okuryazarlığı yaklaşımlarını kullanmanın, bugünün karmaşık medya dünyasında sorgu alışkanlığı, eleştirel düşünce ve ifade becerilerini nasıl geliştirebileceğini öğrettiğine değindi. Eğitime katılanların sorularını da yanıtlayan Prof. Dr. Scheibe, kuruculuğunu yaptığı Project Look Sharp hakkında bilgi aktardı. Eğitim anı fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ÇÜ İletişim Fakültesi’nde medya okuryazarlığı eğitimi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı