SİVAS HABERLERİ

CÜ Eczacılık Fakültesi akreditasyon peşinde

DHA
09.08.2017 - 14:42Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)-SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi(CÜ) Eczacılık Fakültesi, akreditasyon almak için çalışmalarını sürdürüyor.
Dekanlar Konseyi'nin önerisiyle akredite olan fakülteler arasında yer almayan CÜ Eczacılık Fakültesi bu konuda eğitimi almak için ORAN Kalkınma Ajansına teknik destek başvurusunda bulunuldu ve başvuru kabul edildi.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan CÜ Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Göknil Pelin Coşkun, Türkiye'de eczacılık akreditasyonunun eczacılık eğitiminin uluslararası düzeyde rekabet edebilir ve yarışabilir düzeyde olmasını hedeflediklerini ve bu amaç için çalıştıklarını ifade etti. Coşkun Türkiye'de şu an 10 eczacılık fakültesi akreditesinin sağlandığını vurgulayarak, "Cumhuriyet Üniversitesi Eczacılık Fakültesi olarak 2011 yılında kurulduk. 2013 yılında ilk öğrencilerimizi aldık, önümüzdeki sene de inşallah ilk mezunlarımızda vereceğiz. Akredite bir fakülte değiliz, bunun için de ön çalışmalara başladık ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansına (ORAN) akreditasyon eğitimi için teknik destek başvurusunda bulunduk. Sivas'ta iki başvuru kabul edildi. Bu başvurulardan birisi de fakültemizin başvurusuydu. Bunun için de eczacılıkta akreditasyon eğitimi alma konusunda destek alacağız ve biz de böylelikle fakültemizi akredite etmek için ön çalışmalara başlamış olduk" dedi.
Eczacılık Fakülteleri için artık akreditasyon sağlamanın zorunlu olduğunu ve akrediteyi sağlamayanlar için ileriki yıllarda öğrenci alamama, hatta kapatılma durumunun söz konusu olduğunun altını çizen Yrd.Doç. Dr. Coşkun, "Üniversitemizin adını daha yukarıya taşıyacak ve Eczacılık Fakültesinde verdiğimiz eğitimde bu bahsettiğim uluslararası standartlarda eğitim verebilir düzeyde olduğumuzu da ispatlamış olacağız" ifadelerini kullandı.
Akreditasyonun iki senelik bir süreç olduğunu dile getiren Coşkun, "Akreditasyon eğitimi aldıktan sonra fakültede iyileştirilmesi gereken belli başlı konular olacak ve bu konularda da öğretim üyelerimiz çok ciddi anlamda çalışıyorlar. Bu eksikleri tamamladıktan sonra akreditasyon için başvuracağız ve akreditasyonu sağlamış bir fakülte haline gelmiş olacağız" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Sivas haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Sivas haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde CÜ Eczacılık Fakültesi akreditasyon peşinde haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:17
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı