ÇANAKKALE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

ÇTSO Güney Marmara’da Avrupa İşletmeler Ağı kuruyor

DHA
15.11.2017 - 14:01Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), Edirne KOSGEB İl Müdürlüğü ve Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (NKÜTEK) işbirliğinde yürütülmekte olan COSME-Avrupa İşletmeler Ağı -Enterprise Europe Network projesinin 2018 yılı faaliyetlerini görüşmek üzere konsorsiyum üyeleriyle bir araya geldi.

Çorlu Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, Edirne KOSGEB Müdürü Veysel Vural, KOSGEB OSTİM Proje Uzmanı Uğurtan Sümer, NKÜTEK Genel Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Nusret Buluş, NKÜTEK COSME AİA Uzmanı Dr.M. Cem Aldağile ÇTSO Proje Uzmanı Gökhan Doğru hazır bulundu.

Türkiye genelinde 11 Avrupa İşletmeler Ağı Konsorsiyumu olduğu belirtilen görüşmede, Edirne KOSGEB, ÇTSO ve Namık Kemal Üniversitesi tarafından kurulan konsorsiyumun  EEN WEST-MAR adıyla faaliyet gösterdiği belirtildi. Avrupa İşletmeler Ağı’nın (Enterprise Europe Network) KOBİ’lerin uluslarasılaştırılmasına yönelik dünyanın en büyük ağı olduğu, Avrupa Birliği’nin büyüme ve istihdamı artırma stratejisine hizmet eden en temel araçların başında geldiği belirtilen projenin 2017-2018 ayağı kapsamında gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar masaya yatırıldı.

Toplantıda, 2018 yılının başından itibaren, konsorsiyum üyeleri ve diğer paydaşlarla beraber Trakya ve Güney Marmara’da faaliyet gösteren KOBİ’lerin, teknik ve ticari işbirlikleri kurmalarına yönelik, eğitim, danışmanlık ve teknik destek almaları, AB genelinde finansmana erişim, AB Mevzuatı ve programları ile ilgili bilgilendirme ve KOBİ’lereinovasyon ve teknoloji transferi konusunda destek verilmesi için Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’de proje faaliyetlerine başlanması konularında görüş birliğine varıldı.  

ÇANAKKALE, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ÇTSO Güney Marmara’da Avrupa İşletmeler Ağı kuruyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

24 Kasım 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:34
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı