TEKİRDAĞ HABERLERİ

ÇTSO, Almanya’nın Ulm Ticaret Ve Sanayi Odası İle İşbirliği Protokolü İmzaladı

IHA
05.10.2015 - 14:01Son Güncelleme :

BOĞAZ MANZARASI EŞLİĞİNDE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER

IHA

Tekirdğa’ın Çerkezköy İlçesi Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) ile Almanya’nın Ulm Ticaret ve Sanayi Odası arasında İstanbul Ortaköy’de boğaz manzaralı bir restoranda düzenlenen toplantıda işbirliği protokolü imzalandı.
Almanya merkezli Ulm Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde İstanbul Ortaköy’de boğaz manzaralı bir restoranda gerçekleşen toplantıda konuşan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, “Bizleri kendi evimizde ağırlayan Ulm Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ederiz" dedi.
İki Ticaret ve Sanayi Odası’nın iş birliği törenine Almanya’nın Baden-Württemberg Eyaleti Başbakan Yardımcısı, Maliye ve Ekonomi Bakanı Dr. Nils Schmid ve Türk eşi Tülay Schmid, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, Baden-Württemberg Eyaleti Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (IHK) Başkanı Dr. Peter Kulitz, ÇTSO Meclis Başkanı Taha Ülker, ÇTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Seçkin ve Metin Taşdelen, ÇTSO Meclis Üyeleri Mehmet Aksoy, Mehmet Savaş ve Muharrem Yamaç , Ulm Ticaret ve Sanayi Odası Genel Müdürü Otto Salzle, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Jan Nöther, Ulm Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye Yetkinlik Merkezi Başkanı Halil Kükürt, Trakyalı iş adamı Kerim Tanır ile 60’a yakın Türk ve Alman iş adamı katıldı.
“TÜRKİYE İLE GÜNEŞ ENERJİSİ KONUSUNDA CİDDİ İŞLER YAPILABİLİRİZ”
Programın açılış konuşmasını yapan Baden-Württemberg Eyaleti Başbakan Yardımcısı, Maliye ve Ekonomi Bakanı Dr. Nils Schmid, “Burada sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Baden Württemberg’ten çok sayıda şirket temsilcisi buraya gelip Türk dostlarla görüşme fırsatı yakaladılar. Bu sene yenilenebilir enerji üzerinde duruyoruz. Özellikle güneş enerjisi ile çevre teknolojileri, heyetimizin gündeminde olan konulardır. Türkiye’de güneş enerjisi ile ilgili çok ciddi işler yapılabileceğine inanıyoruz” ifadelerini kulandı.
Nils Schmid’in konuşmasının ardından, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası ile ULM Ticaret ve Sanayi Odası arasında işbirliği protokolünün imzalanmasına geçildi. İmzalardan önce konuşan Baden-Württemberg Eyaleti Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (IHK) Başkanı Dr. Peter Kulitz, “Kendimi adeta dostlarımın arasında hissediyorum. Çok tanıdık yüz gördüm. Özellikle Çerkezköy’den çok kalabalık bir heyet gelmiş olması beni çok mutlu etti. ÇTSO ile ULM’de yakın bir işbirliği içinde çalışıyoruz. Geçen yıl Taha Ülker ve Süleyman Kozuva bizi ziyarete geldiler. Çok yakın bir işbirliği başlattık. Tanışır tanışmaz kaynaştık. Birlikte bir şeyleri hayata geçirme fikri ortaya çıktı” diye konuştu.
“İŞBİRLİĞİMİZ HER İKİ ÜLKEYE DE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK”
ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva ise, işbirliği protokolü imza töreninin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Kozuva, “Bizleri kendi evimizde ağırlayan Dr. Kulitz’e nazik daveti için teşekkür ediyorum. ULM Ticaret ve Sanayi Odası’nın kıymetli temsilcilerine de Çerkezköy’e teşrif ederek gün içinde programımıza gösterdikleri ilgi için şahsım ve ÇTSO adına şükranlarımı sunuyorum. ÇTSO ile ULM arasındaki işbirliğinin her iki odaya, dolayısıyla da ülkelerimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi.
Daha sonra imza törenine geçildi. İşbirliği protokolünün imzalanmasının ardından ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva tarafından Baden-Württemberg Eyaleti Başbakan Yardımcısı, Maliye ve Ekonomi Bakanı Dr. Nils Schmid’e, ÇTSO Meclis Başkanı Taha Ülker tarafından da Baden-Württemberg Eyaleti Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (IHK) Başkanı Dr. Peter Kulitz’e günün anısına birer teşekkür plaketi takdim edildi. Kozuva daha sonra Baden-Württemberg Eyaleti Başbakan Yardımcısı, Maliye ve Ekonomi Bakanı Dr. Nils Schmid’in eşi Tülay Schmid’e de günün anısına çiçek takdim etti. Davetlilerin, boğazın eşsiz manzarası karşısında akşam yemeklerini yedikten sonra program sona erdi.
Davetliler, işbirliği protokolü imza programı sonrası İstanbul’un müthiş boğaz manzarası önünde bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden ÇTSO, Almanya’nın Ulm Ticaret Ve Sanayi Odası İle İşbirliği Protokolü İmzaladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 14 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇTSO, Almanya’nın Ulm Ticaret Ve Sanayi Odası İle İşbirliği Protokolü İmzaladı haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:40
  • Guneş
   07:20
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:05
  • Akşam
   18:29
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı