ANKARA HABERLERİ

CSO’ya İtalyan şef

Hürriyet Haber
27.03.2017 - 16:02Son Güncelleme :

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 30 ve 31 Mart tarihlerindeki konserde İtalyan Şef Antonio Pirolli yönetiminde ve Letonyalı piyanist Lauma Skride eşliğinde Ankaralı müzikseverlere seslenecek.

Hürriyet Haber

Konser, Wolfgang Amadeus Mozart’ın do majör tonundaki 25 numaralı Piyano Konçertosu ile başlayacak. Eserde, piyanoda solist olarak Lauma Skride yer alacak.  Lauma Skride, dünya çapında hem solist hem de oda müziği müzisyeni olarak büyük sahnelerde konserler verdi. Skride, Aralarında İspanya Maria Canals Yarışması ve ABD Uluslararası Piyano Yarışması’nın da bulunduğu sayısız uluslararası yarışmaya katıldı ve çeşitli ödüller kazandı. Konserin ikinci bölümünde Şef Antonio Pirolli yönetimindeki CSO, Franz Schubert’in en sevilen senfonilerinden do majör (küçük do majör) tonundaki 6. senfonisini seslendirilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden CSO’ya İtalyan şef hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 16 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CSO’ya İtalyan şef haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı