Gündem Haberleri

GÜNDEM

  CSO ilk kez Londra’da

  Hürriyet Haber
  16.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÜNLÜ şef Cem Mansur yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası önceki gün Londra'da verdiği konserde büyük ilgi gördü. Londra'nın dünyaca ünlü salonu Royal Festival Hall'deki konseri, Devlet Bakanı Tunca Toskay, Rahmi Koç'un yanısıra İngiliz ve Türk müzikseverler izledi.

  100 müzisyenden oluşan ve dünyanın en eski üç orkestrasından biri unvanına sahip olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın konserine Kanadalı ünlü kemancı Chantal Juillet solist olarak katıldı. Cem Mansur yönetimdeki orkestra ilk olarak Richard Wagner'in ‘Die Meistersaenge’nin uvertürünü çaldı.

  Daha sonra ünlü bestecimiz Ulvi Cemal Erkin'in Violin Konçertosu'nu ve Köçekçe'yi seslendiren Cumhurbaşkanlığı Orkestrası en büyük alkışı Köçekçe'de aldı. Orkestra Beethoven'nin 5 numaralı senfonisini de seslendirdi. Yaklaşık 2 buçuk saat süren konser sonrası Cem Mansur ile Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası dakikalarca ayakta alkışlandı.

  Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) ve Türk-İngiliz İşadamları Konseyi'nin sponsorluğunda ilk kez İngiltere'ye gelen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Londra, Bristol ve Craydon'da konserler verdi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı