« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"CSKA Yeniçeriler'i bozguna uğrattı"

Şampiyonlar Ligi B Grubu karşılaşmasında CSKA Moskova’nın Trabzonspor’u 3-0 gibi farklı bir skorla yenmesi Rus basınında geniş yankı uyandırdı ve CSKA’nın galibiyeti büyük sevinç ile karşılandı.

Siyamend KAÇMAZ/MOSKOVA-DHA
SON GÜNCELLEME

Rus basınında özellikle maçın skoruna vurgu yapılarak başlıklar atılırken en ilginç olanı “CSKA yeniçerileri bozguna uğrattı” başlığı ile Komsomolskaya Pravda gazetesi internet sayfasına aitti.

İnternet haber sitesi gazeta.ru CSKA-Tranzonspor maçını “CSKA Şampiyonlar Ligi’nde Trabzonspor’u bozguna uğrattı” başlığıyla okurlarına duyururken, CSKA’nın bu galibiyetle birkaç saatliğine de olsa B Grubu’nda liderliğe yükseldiğini yazdı.

Rusya’nın en büyük haber ajanslarından Ria Novosti “CSKA, Trabzonspor’u yenerek Şampiyonlar Ligi’nde ilk galibiyetini aldı” başlığıyla haberi duyururken, alınan galibiyetin CSKA için çok önemli olduğu vurgulandı. Ajans haberinde dün CSKA takımında başarılı bir oyun ortaya koyan Sırp oyuncu Tosic’in, “Bu galibiyet bize güven getirdi. Artık kendimizi inancımız arttı. Takımımızda bir durgunluk vardı ve üst üste başarısız sonuçlar aldık. Bu galibiyet bize güç getirecek ve durgunluk dönemini geride bırakacağını düşünüyorum” sözlerine de yer verdi.

Spor internet haber sitesi championat.com ise bu maç için “CSKA Trabzonspor’u farklı yendi” başlığını atarak, CSKA’nın kendi evinde oynadığı maçı 3-0 gibi net bir skorla yendiği vurgulandı.

Vzglyad gazetesi internet sayfasında ise Trabzon galibiyetinde büyük rol oynayan CSKA’lı Seydou Doumbia’nın Trabzonspor’a attığı 2 golle Şampiyonlar Ligi’nde attığı gol sayısını 4’e yükselttiğini ve en golcü futbolcu durumuna yükseldiğini yazdı.

Regnum haber sitesi de CSKA-Trabzonspor maçı için “CSKA-Trabzonspor’u kırıp geçti” başlığını kullanarak alınan farklı galibiyetin CSKA takımı için gayet önemli olduğuna işaret edildi.

Kommersant gazetesi ise bu maç için “CSKA Türkleri giriş kartı olmadan rahat bir şekilde geçti” başlığını atarak, CSKA takımının ilk galibiyetini aldığı ve bu maçta fazla zorlanmadığı ifade edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler