ÇANAKKALE HABERLERİ

Çsatt Anadolu Şehitleri’nin Huzurunda

IHA
26.10.2015 - 13:46Son Güncelleme :

ÇSATT ÜYELERİNDEN ŞEHİTLİK ZİYARETLERİ.

IHA

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale Savaşları Araştırma ve Tanıtma Topluluğu (ÇSATT) geçtiğimiz hafta sonu Çanakkale Muharebeleri sırasında Anadolu Yakasında şehit olan askerleri Anadolu Yakası Şehitlik Ziyareti’ni gerçekleştirdi.
ÇOMÜ Eğitim Fakültesi önünde üyelerin toplanması ile başlayan etkinlik, Esenler Mahallesi’nde bulunan Hastanebayırı Şehitliği’ndeki anma programıyla devam etti. Daha sonra etkinliğe Askeri Bölge içerisinde bulunan ve ancak özel izinle girilebilen Barbaros Şehitliği ve Nara Kalesi’ni ziyaret edilerek devam edildi. ÇSATT gönüllüleri Nara Kalesi ziyaretinden sonra 2 yıl boyunca tadilatta kalan ve daha bu dönem içerisinde ziyarete açılan Çimenlik Kalesi’ni ve sonrasında Nusrat Mayın Gemisi’ni ziyaret etti.
ÇSATT üyeleri daha sonra 18 Mart 1915 günü düşman donanmasına geçit vermeyen Anadolu Hamidiye Tabyası’nın şehitliğini ziyaret etti. Gerek yerde gerekse araçlarda yapılan anlatımlarla üyeler hem bilgilendi hem de keyifli bir ziyaret geçirdiler. Buradan sonra etkinliğe sırasıyla Dardanos Bataryası, Hasan-Mevsuf Şehitliği, Kumkale Şehitliği, Tarihi Kumkale Türk Mezarlığı ziyaret edilerek devam edildi. Son olarak İntepe Şehitliği ziyaret edildi ve Turgut Reis Bataryası’nda etkinlik sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Çsatt Anadolu Şehitleri’nin Huzurunda hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 13 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çsatt Anadolu Şehitleri’nin Huzurunda haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı