« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cruyff: Real'i başkaları yönetiyor

FC Barcelona'nın Hollandalı eski teknik direktörü Johan Cruyff, Katalonya radyosuna yaptığı açıklamada, Real Madrid'i teknik direktör Pellegrini'nin değil, başkalarının yönettiğini iddia etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Cruyff, "Eğer, çok fazla baskı altında olan ve yeni futbolculardan oluşan bir takım varsa onu kaynaştırmak çok zordur. Real Madrid, benim gözümde yeterince iyi olan bir teknik direktöre sahip ama tüm dünya biliyor ki Real Madrid'i teknik direktörü değil başkaları yönetiyor. Eğer futbolcular başkalarının yönettiğini biliyorsa soyunma odasını yönetmek gerçekten çok zordur" açıklamasında bulundu.

1988-1996 yılları arasında Barcelona'nın teknik direktörlüğünü yapan ve halen kulüp çevresinde çok etkili bir isim olan Cruyff, bu sezon Barcelona'nın gösterdiği performanstan memnun olduğunu da söyledi.

"Birçok başarı elde ettikten sonra ikinci yılın zor olduğunu bilsek de, Barça çok iyi gidiyor. Şimdiye kadar yeterince iyi diyebiliriz" diyen Hollandalı ünlü futbol adamı, Barcelona'nın teknik direktörü Guardiola'nın, "Sorunlara gögüs germeyi bilen ve kafası çalışan biri" olduğunu kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz