Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Cruise hakkındaki eşcinsellik iddialarından vazgeçildi

  Hürriyet Haber
  01 Aralık 2001 - 16:04Son Güncelleme : 01 Aralık 2001 - 16:04

  Hollywood`ün ünlü aktörlerinden Tom Cruise`u ``eşcinsel bir ilişki sırasında`` görüntüleyen video kasetlerin elinde bulunduğunu ileri süren yayıncı Michael Davis, iddialarından vazgeçti.

  Los Angeles Yüksek Mahkemesi`nde Perşembe günü taraflar arasında varılan anlaşma sonucu, Davis`in ``elinde böyle bir kaset bulunmadığını`` söylemesine karşılık, aktör Cruise da yayıncı aleyhineaçtığı 100 milyon dolarlık tazminat davasından vazgeçti. 

  Cruise`un avukatı Bert Fields, yaptığı açıklamada, sanatçının sonuçtan çok memnun olduğunu belirterek, müvekkilinin eşcinsel olmadığını ve mahkemenin doğru bir karar verdiğini söyledi.  

  Fields, şunları söyledi:"Müvekkilim için hakkındaki eşcinsellik dedikodularını dağıtmak önemli. Tom, herkesin cinsel tercihini özgür bir biçimde yapması gerektiğine içtenlikle inanıyor. Ancak her sinemasever böyle düşünmüyor, özellikle de Cruise`un heteroseksüel erkek rollerini oynamak zorunda olduğu durumlarda.``

  Avukat, aktörün bu iddialardan, özellikle çocuklarının gazetelerdekendisi hakkında ``yanlış haberler`` okuması açısından rahatsız olduğunu da söyledi.  

  İddialarından vazgeçen yayıncı Davis`in avukatı Edward Pilot da kendi müvekkilinin de sonuçtan memnun olduğunu belirterek, Davis`in aksi takdirde Cruise`a 100 milyon dolar ödemek durumunda kalacağını hatırlattı.  

  Bold Magazine`in yayıncısı Davis, Cruise`un eşcinsel olduğunu kanıtlayabilene 500 bin dolarlık bir ödül vaat etmişti. Davis, Almanya`dan kendisine, ünlü sanatçıyı eşcinsel ilişki sırasında gösteren bir kaset gönderildiğini ileri sürmüştü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı