Dünya Haberleri

DÜNYA

  Crowley'den büyükelçi açıklaması

  A.A.
  08 Mayıs 2010 - 09:39Son Güncelleme : 08 Mayıs 2010 - 09:39

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Philip Crowley, kilit mevkilere büyükelçilerin aday gösterilmelerine ilişkin açıklamaları Beyaz Saray'ın yaptığını söyledi.

  Crowley'ye günlük basın toplantısında, ABD'nin Ankara Büyükelçisi James Jeffrey'nin Irak'a atanacağı, Afganistan'daki ABD Büyükelçi Yardımcısının ise Jeffrey'nin yerine geçeceği yönündeki haberler soruldu.

  Crowley, kilit pozisyonlara büyükelçilerin aday gösterilmelerine ilişkin açıklamaları Beyaz Sarayın yaptığına dikkati çekti.

  Politico gazetesinde çıkan Laura Rozen imzalı haberde, ABD'nin Türkiye, Irak Pakistan gibi dünyadaki en kritik büyükelçiliklerinden bazılarında bu yaz değişikliğe gidileceği bildirilmişti.

  Eski ve halen görevdeki Amerikalı yetkililere dayandırılan haberde, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeffrey'nin yeni Bağdat büyükelçisi olarak atanacağı, yardımcısının ise halen ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Balkanlardan sorumlu üst düzey yetkilisi Stuart Jones olacağı öne sürülmüştü.

  Haberde, ABD'nin Kabil büyükelçi yardımcısı Francis Ricciardone'nin de Jeffrey'nin yerine ABD'nin yeni Ankara büyükelçisi olarak aday gösterileceği yazılmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı