« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cristiano Ronaldo düşünsün

Fenerbahçe'nin ve A milli takımın başarılı file bekçisi Volkan Demirel, A Milli Takımın Almanya kampı, EURO 2008 ve kendi hedefleri ile ilgili düşüncelerini açıkladı.

Senad Ok / Marienfeld DHA
SON GÜNCELLEME

Tecrübeli kaleci Rüştü'nün yaptığı milli takımı bırakıyorum açıklaması ile ilgili olarak "Rüştü abi için aslında çok fazla söylenecek bir şey yok. Türk futbolunda iz bırakmış bir isim. Benim içinde çok farklı bir yere sahip. Fenerbahçe'ye geldiğimde ufacık bir çocuktum elimden tuttu. Rüştü abiden gerektiği kadar faydalanmaya çalışıyorum. O olmasa belki buralara gelemezdim. Futbolu bıraktıktan sonra da onunla çalışmak isterim. Benim için çok önemli bir insan. Kendini kanıtlamış ender kalecilerden biri. Bende emeği çok fazla" şeklinde konuştu. 

"TEK KALECİ DEĞİLİM"

Rüştü'nün milli takım kariyerini EURO 2008'in ardından noktalayacak olmasının kendisini tek kaleci pozisyonuna sokmadığını ifade eden Demirel, "Tek kalecilik söz konusu değil. Çok kaliteli arkadaşlar var. Şu an milli takımda Rüştü abi, ben ve Tolga bulunuyor. Ama Türkiye'de çok iyi kaleci var. Tek kaleci değilim. Türk milli takımının kalesi hiçbir zaman boş kalmaz. Diğer arkadaşlarda şans verildiği taktirde iyi şekilde temsil edeceklerdir" diye konuştu.

"PETER CECH DÜNYANIN EN İYİ KALECİLERİNDEN BİRİ. ONA KARŞI OYNAMAK GÜZEL BİR DUYGU OLACAK"

Volkan, Çek Cumhuriyeti'nin file bekçisi Peter Cech ile ilgili bir soruya ise "Bence Peter Cech, dünyanın en iyi kalecilerinden biri. Ona karşı oynamak güzel bir duygu olacak. Chelsea maçında ona karşı oynayamadım. Hoca forma verirse ona karşı oynamak istiyorum" şeklinde cevap verdi.

"TURNUVANIN GÖZE BATAN KALECİLERİNDEN BİRİ OLMAK İSTİYORUM"

Volkan EURO 2008'in kendisinin ilk turnuva deneyimi olacağını belirterek "Bu benim ilk turnuva deneyimim. Çok hırslı, arzulu ve heyecanlıyım. Karşı takımın kalecisi ve takım bizi çok fazla ilgilendirmez önemli olan bizim ne yapacağımz. Benim hedeflerimden biri turnuvanın göze batan kalecilerinden biri olmak istiyorum. Umarım hem ben hem takımımız istediklerimizi sahaya yansıtırız" ifadelerini kullandı.

"BU TURNUVALARDA FUTBOLCU OLDUĞUNUZU HİSSEDİYORSUNUZ"

Volkan, Avrupa Şampiyonası'nın çok önemli bir turnuva olduğunu belirterek "Dünyanın en büyük turnuvalarından biri. Dünya Kupası, Avrupa Şampiyonası ve Şampiyonlar Liginde kalite çok yüksek. Burada mücadele edince kendinize olan güveniniz artıyor. Futbolcu olduğunuzu hissediyorsunuz. Bu tür turnuvalar oyunculara büyük katkı sağlıyor. Burada mücadele edeceğim için büyük gurur ve onur duyuyorum" dedi.

"DEFANS OYUNCULARI İLE UYUMUMUZ ÇOK İYİ"

Volkan defans arkadaşları ile uyumu ve yine defans bölgesindeki oyuncuların sakatlıkları ile ilgili olarak "Defans arkadaşlarımla gerçekten birbirimizi iyi tanıyoruz. İyi bir takımımız var. En iyi şekilde hazırlanıyoruz. Sakatlarımız var. Ama turnuvaya 20 gün daha var. Bu süre içinde sakatlıkları olan arkadaşlarımızın toparlayacağını düşünüyorum" diye konuştu.

"BİZ DEĞİL ONLAR DÜŞÜNSÜN"

Volkan Portekiz'in en etkili gol silahı Cristiano Ronaldo içinse "Ronaldo tehlikeli futbolcu ama benim için karşıdakinin ne yapacağı önemli değil benim ne yapacağım önemli. En iyi şekilde konsantre olduğumuz taktirde problem yaşamayız. Onların ne yaptıkları değil bizim yaptıklarımız önemli. Bence, biz değil onlar bizi düşünsün. Bizim takımızda da çok kaliteli ve iyi isimler var" dedi.

"GRUPTA NEYİN OLACAĞI BELLİ OLMAZ"

Demirel grupla ilgili olarak da "Portekiz güçlü bir ekip. Çeklerin kendi ekolü var. İsviçre de ev sahibi ülke konumunda. Grupta neyin olacağı pek belli olmaz. Biz çıkalım. Gerisi onemli değil. Ama bizim gruptan çıkacağımızı düşünüyorum.

Bu turnuvalarda zaman çok fazla olmuyor. 1 ay içinde turnuva bitiyor. O an kim formdaysa o takım kupaya daha yakın olabiliyor. Bizim takımızda çok iyi ben buna sürpriz diyemem ama Milli takımımız kupayı kaldırırsa kimse şaşırmasın. Çok iyi bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. Herşey kupayı almak için yapıyoruz. Tüm takımların hedefi bu ama inşallah istediklerimizi yaparız" ifadelerini kullandı.

"GELECEKTE KENDİMDEN SÖZ ETTİRMEK İSTİYORUM"

Volkan milli forma ile hedefin nedir sorusuna ise "Ben bu yaşıma kadar belli bir intiba bıraktığımı düşünüyorum. Genç yaşta F.Bahçe kalesini aldım. Milli takıma çağrıldım. Rüştü ve Turgay abi gibi gelecekte kendimden söz ettirmek isterim. Bunu yapacağımı düşünüyorum. İlk hedefim Avrupa Şampiyonası'nda en iy kalecilerinden biri olmak. Hocam bana o görevi verirse Türk Mili takımına layık olmak istiyorum" cevabını verdi.

"KENDİME ÇOK GÜVENİYORUM"

Volkan zaman zaman yaptığı bireysel hataların hatırlatılması üzerine "Bence kendime aşırı güvenden kaynaklanıyor. Saha içinde çok rahatım. Gerçi rahat olmadan kaleci olamazsınız. Hataları kafaya takarsanız kaleci olamazsınız. Rahat olmazsanız başarılı olamazsınız. Futbolda mutlaka gol olacaktır. Bu kalecinini hatası ile olunca bu kaleciye yükleniliyor. Ama her kaleci hatadan ders çıkarmalı.Yediği golü unutması gerekiyor. Kendime olan özgüvenimi kaybetmiyorum. Kafaya takarsanız yine hata yaparsınız. Hatalar futbolun içinde var. Diğer mevkilerde hata yapınca telafi var. İleride de hata olacak. Olmazsa tuhaflık olur. Dersini alıp yoluna devam etmelisin. Bende bu felsefeyi uyguluyorum. Özgüvenim her zaman doruk seviyededir. Hem futbol hayatımda hem özel yaşantımda. Hatalarımdan ders çıkarıp yoluma devam ediyorum" şeklinde konuştu.

"KADRODA BULUNAN HERKES OYNAMAK İSTER"

Volkan milli takımda çok farklı bir hava olduğunu ifade ederek "Daha farklı bir hava var. 26 milli futbolcu burda. O kadar kişinin içinden seçilmek çok önemli. Buraya gelince de ilk 11'de oynamak istiyorsun. Herkes hırslı. Çağrıldıktan sonra herkes oynamaka ister. Kendini göstermek için oynamak lazım. Bu hırs bu yüzden kaynaklanıyor. Herşey bence Avrupa Şampiyonası için. Herkes bununu bilincinde. İnşallah mutlu sonla bitireceğiz" dedi.

Volkan, EURO 2008'de karşılaşmak isetidiğin takım var mı sorusuna "Gönlümden geçen bir takım yok. Gruptan çıkalım. Kim çıkarsa çıksın önemli değil. Biz yolumuza devam edelim" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz