« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cristian'ın tek handikapı var

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "pozisyonunda dünya standardında" dediği Cristian'ın, bir tek handikapının olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Aykut Kocaman, 3-1 kazandıkalrı Gaziantepspor maçı sonrası şöyle konuştu:
"Birincisi, maçı çevirmemizdeki faktörlerden bir tanesi rakibin 10 kişi kalması kadar ikinci yarıda ilk yarıdaki oyundan 180 derece farklı bir halde olmamızdı. Şlk yarım saat için konuşursam, uzun zamandır bu kadar düşük performanslı oynadığımız, futbolun gerektirdiği sertlikten, saldırganlıktan düşük olduğumuz bir oyun görmemiştim. Kadro olarak daha hızlı daha atak bir takımla çıktılar. Onları bu oyuna katan faktör, bizim normalin çok altındaki ilk yarım saatlik halimizdi. Arka arkaya pozisyonlar verdik. 30-35’ten sonra toparlandık, agresifleştik. İkinci yarı en başta yapmamız gerekeni yaptık. Rakibin üzerine gittik. Topun hızını artırıp, kenarlara gitmeye başladık. Rakibin üzerindeki baskı arttı. Kolay bir dönemde değiliz. Böyle bir galibiyete fazlasıyla ihtiyacımız vardı."

Kocaman, Cristian’ın kendisi hakkındaki olumlu sözleriyle ilgili olarak, "Hep oyuncularıma bunu söylüyorum. Bir futbolcu olarak sahada yapman gerekenleri yapmıyorsan, yanlıştır. Buradan Cristian’la ilgili birşey söylemek gerek. Bence pozisyonunda dünya standardındaki oyunculardan biri. Bir tek handikapı var. Fazla içine kapanması. Bizi kritik maçta öne geçiren oyuncu olması, ayrı önemliydi. Başta Cristian olmak üzere tüm oyuncularım, onlarla babalarıymış gibi ilgilenmemi hak ediyorlar" ifadelerini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz