« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cris erken emekli

Formayı Dany’ye kaptıran Cris, 25 maç oynayamayıp ilk sezonunun sonunda veda tehlikesi ile yüz yüze.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

O artık 3’üncü stoper.... Şampiyonlar Ligi için alınan Cris, ilk 11’deki yerini Manchester’da harikalar yaratan Dany’e kaptırdı. Brezilyalı oyuncu, Dany’nin müthiş performansı sonrası Galatasaray’ın yedek stoperi konumuna düştü. Dany’nin İngiltere’deki futbolu Fatih Terim’i hem mutlu etti, hem de kafasındaki planları değiştirdi. Ujfalusi’nin sakatlığı sonrası bedelsiz transfer edilen Cris’in takviyesi ile başlangıçta yedek stoper konumuna düşen Dany, Old Trafford’daki başarılı futbolu ile 35’lik Cris’i kulübede emekli edecek.

Sıranın gelmesini kulübede bekleyecek

Güvenini boşa çıkarmayan genç stoperin, Eboue ve Semih ile olan uyumu sonrası Fatih Terim, artık Dany’ye daha fazla forma şansı ile 11’de görev verecek. Böylelikle G.Saray ile 1 yıllık kontratı bulunan sambacı, emekliliğinin gelmesini çoğu zaman kulübede bekleyecek. Teknik heyet, Dany’nin genç yaşını da göz önünde bulundurarak, bu önemli kararı aldı.

Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi, Türkiye Ligi ve kupa maratonlarında Cris’ten de sık sık yararlanacak. 35’lik Brezilyalı stoper yoğun maç trafiğinde rotasyonda kullanılacak.

Sözleşmesi çok açık

Yeni  durum nedeniyle Cris’in kontratı da riske girdi. 1 yıllık imza atan Brezilyalı’nın sözleşmesine “25 maçta oynarsa sözleşmesi 1 yıl uzatılır” maddesi konulmuştu.
Cris, formayı alamazsa kontratı uzamayacak ve emekli olacak.

Oynama şansı var

Terim, bugünkü maçta rotasyona gidecek olması nedeniyle bazı as futbolcularını dinlendireceği icin Cris’in forma şansı bulunuyor.. Akhisar karşısında Cris’in şansı olduğu kadar, Semih ile Dany’nin birlikte oynama ihtimali de var.


Bunları da Beğenebilirsiniz