DİYARBAKIR HABERLERİ

Çözüm Süreci

AA / Maşallah Dağ
22.01.2015 - 17:39Son Güncelleme :

YEREL HABERLER DİYARBAKIR

AA / Maşallah Dağ

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Organize Sanayi İşadamları Derneği (DOSİAD) Başkanı Aziz Özkılıç, kendileri için en büyük teşvikin çözüm süreci ve barış olduğunu belirtti.

Özkılıç, yaptığı yazılı açıklamada, çözüm süreci ve bölgedeki ekonomik yatırımları değerlendirdirdi.

Türkiye’nin siyasi ve sosyal olarak en parlak günlerini yaşadığını belirten Özkılıç, çözüm sürecinin siyasi ve sosyal anlamdaki başarısının yanında bir de hissetmeye başladıkları ekonomik kalkınmanın da gündeme getirilmesi gerektiğine işaret etti.

Başbakan Davutoğlu’nun makro ekonomik politikalar konusunda açıkladığı paketler ve bölgeye ilişkin olarak hazırlandığını bildikleri teşvik politikalarının çözüm sürecine önemli bir ivme kazandıracağına emin olduklarını vurgulayan Özkılıç, şöyle konuştu:

"Başbakan ve ekonomi kurmaylarının bölgeye uygun bir şekilde ve bölgeler arası eşitsizlikleri giderecek teşvik politikalarını yakın zamanda uygulamaya geçeceğine olan umudumuz tamdır. Bunun yanı sıra bizler için en büyük teşvikin çözüm süreci olduğunu, barış olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim. Umut ediyoruz ki çözüm süreci hayırlı bir şekilde nihayete erer."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Çözüm Süreci hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ocak 2015 tarihinde saat 17 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çözüm Süreci haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:20
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı