Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çözüm paketinde son nokta yarın

  Ümit ÇETİN-Selçuk ŞENYÜZ/ANKARA
  10 Eylül 2013 - 16:18Son Güncelleme : 10 Eylül 2013 - 16:37

  BAŞBAKAN Yardımcıları, bakanlar ve devletin en üst düzey bürokratları tarafından hazırlanılarak Başbakan Tayyip Erdoğan'a sunulan çözüm paketine son nokta yarın Başbakanlık'ta konulacak.

  Başbakanlık Resmi Konutu'nda bugün saat 14.00'te başlayan Güvenlik Zirvesi'ne yarın da devam edilecek. Yarın saat 11.00'de başlayacak toplantıya da Başbakan Erdoğan başkanlık edecek.

  Zirvenin bugünkü toplantısında Suriye'deki gelişmelerin değerlendirildiği öğrenildi. Yarınki toplantıda ise çözüm süreci ele alınacak. PKK'nın çekilmesinin durdurulmasına yönelik açıklamalarının da masaya yatırılacağı toplantıda BDP'nin İmralı ile görüşme talepleri ve bundan sonra izlenecek yol haritası üzerinde kararlar verilecek.

  Yarınki toplantıya, Başbakan Yardımcıları Beşir Atalay, Bülent Arınç ve Bekir Bozdağ, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, İçişleri Bakanı Muammer Güler, AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Başbakan danışmanı Yalçın Akdoğan katılacağı bildirildi.

  KCK: “ADIM ATILMADI ÇEKİLMEYİ DURDURDUK”

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı