ANKARA HABERLERİ

Çözüm ortağı’ KOBİ’leri de büyütüyor

Göksel YILDIRIM/AA
30.01.2018 - 15:52Son Güncelleme :

Türk savunma sanayisinin lider şirketlerinden Ankaralı ASELSAN, yurt içinde ve dışında aldığı siparişlerle ‘çözüm ortağı’ olarak nitelendirdiği alt yüklenicilere yüklü bir iş hacmi yaratıyor.

Göksel YILDIRIM/AA

Şirketin 5 bin 500 kişiye yakın personelinin yaklaşık yüzde 62'si mühendislerden oluşuyor. ASELSAN'ın 6 Ar-Ge merkezinde 3 bin 205 Ar-Ge personeli görev alıyor. ASELSAN, çalışmalarını yürütürken üniversitelerle ilişkilerin artırılmasına büyük önem veriyor. Bu çerçevede 42 üniversiteyle yürütülen 229 projeye 151 milyon dolar kaynak ayrıldı. Ankara’dan ve yurt dışından üniversitelerle çalışan ASELSAN, ODTÜ Görüntü Analizi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile ‘Görsel Analiz’, Bilkent Üniversitesi Ulusal Manyetik Rezonans Araştırma Merkezi ile ‘Sıkıştırılmış Algılama Tekniklerinin Klinik Kullanımı’, Boston Üniversitesi ile ‘Protein Tanı Kiti Teknolojisinin Geliştirilmesi’ ve Lübeck Üniversitesi ile ‘Manyetik Parçacıkların Gerçek Zamanlı Görüntülenmesi’ gibi çalışmalara imza attı.

KOBİLER 2017’DE 900 MİLYON DOLAR KAZANDI

ASELSAN, ‘çözüm ortağı’ olarak gördüğü alt yüklenicilerle ilişkilere de özel önem veriyor. Mevcut alt yüklenicilerin kabiliyetlerinin gelişimine katkıda bulunan şirket, aynı zamanda yeni KOBİ'lerin sisteme dahil olması için çaba göstererek tedarik zincirini güçlendirmeye ve çeşitlendirmeye çalışıyor. ASELSAN, bu çalışmalarıyla Türk sanayisinin gelişimine de katkıda bulunuyor.
ASELSAN'ın yurt içinde ve dışında aldığı her yeni sipariş, aynı zamanda yan sanayiye yeni iş fırsatları sunuyor. Yüzlerce KOBİ'ye ‘kazan kazan’ prensibiyle uzun vadeli kapı açan şirket, tedarik zincirine katılan birçok işletmeye bu sayede ihracat yapma imkanı da sağlıyor. ASELSAN, 651'i KOBİ olmak üzere, 770 yurt içi alt yükleniciden hizmet alıyor. Geçen yıl KOBİ ve yurt içi alt yükleniciler tarafından gerçekleştirilen iş ve hizmetlerin ekonomik büyüklüğü yaklaşık 900 milyon dolara ulaştı.

Etiketler: ANKARA , Kobi , ASELSAN

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çözüm ortağı’ KOBİ’leri de büyütüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ocak 2018 tarihinde saat 15 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çözüm ortağı’ KOBİ’leri de büyütüyor haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:07
 • Akşam
  18:36
 • Yatsı
  19:55
Sayfa Başı