ANKARA HABERLERİ

Çözüm kısa vadeli

Hürriyet Haber
10.08.2017 - 16:23Son Güncelleme :

Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Başkanı Emre Sevim, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ODTÜ’nün yanından geçecek yolla ilgili yaptığı “Bu yolu ya yapacağız ya yapacağız. 1071 Malazgirt Bulvarı’na en çok karşı çıkan kendileriydi, ama şimdi en çok kullanan kendileri oldu” şeklindeki sözlerine katıldığı bir radyo programından yanıt verdi.

Hürriyet Haber

Ankara’da özel araç kullanımına dayalı bir ulaşım anlayışı olduğunu savunan Sevim, belediyenin toplu ulaşım politikalarını da eleştirerek hatların yaygın olmadığını öne sürdü. 

KENDİ TRAFİĞİNİ YARATACAK

Bilkent Şehir Hastanesi için yer seçiminin yanlış olduğunu ifade eden Sevim, yeni yapılacak yollar için, “Buradaki ulaşım yatırımı bir kaç senelik kısa vadede belli çözümler getirebilir. Anadolu Bulvarı’nın Konya Yolu’nun genişletildiğinde bir kaç sene rahatladığımız gibi ama bir kaç sene içerisinde yeni yapılan yol kendi trafiğini yaratacağı için tekrar bu problemle karşı karşıya kalacağız. Bu meselenin çözümü özel araç sahipliği üzerine kurulu bir ulaşım politikası değildir” diye konuştu.

MASRAFLI DİYE VAZGEÇİLMİŞ

Emre Sevim, ODTÜ’nün koruma amaçlı imar planını hazırlayarak belediyenin talep ettiği yolu tünel yol olarak işlediğini belirterek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da bu planı onayladığını kaydetti. Sevim, ODTÜ yanından geçecek yeni yola ilişkin de şunları söyledi: “Son gelen planda ODTÜ’nün ilettiği tünel yolda 35 metre bir yol gövdesi vardı. Tünelin aç kapa yöntemiyle gerçekleştirilemeyeceği plan notuna işlenmişti. ODTÜ’nün buradaki kaygısı ağaçların kesilmemesiydi delme yöntemini talep etmişti. Son plan değişikliğinde belediye bundan vazgeçmiş. Çünkü diğer yöntem biraz masraflı. Baktığımızda ağaçlar kesildikten sonra tünelin pek bir mantığı kalmıyor. Belediyenin bu ormanı korumaya yönelik bir tavır takınması lazım.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çözüm kısa vadeli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ağustos 2017 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çözüm kısa vadeli haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı