Ege Haberleri

EGE

  Çözüm hattı

  Hürriyet Haber
  11.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 11.12.2000 - 00:01

  Hazırlayan Ceren CANDAR

  Seyyarlar başa dert

  HER zaman yakındığımız seyyar satıcılarla amansız bir mücadele içine giren Belediye Zabıtaları, çoğu zaman başarısız kalıyor. Her köşebaşında bir seyyara çarptığımız bugünlerde, düzenlenen operasyonlarda şaşırtıcı ve bir o kadar da ürkütücü sonuçlarla karşılaşıyoruz. Bundan 15 gün önce Karşıyaka İskele önünde bulunan midyeci ve simitçilere bir operasyon düzenleyen Belediye Zabıtası beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Bir anda sayıları çoğalan midyeciler, kavga çıkarttı. Şaşkına dönen Zabıta ekibinden üç kişi de yaralandı. Zabıta ekipleri, bu olaydan sonra operasyonlara polis ekipleriyle çıkmaya başladı. Seyyar satıcılara karşı birlikte mücadele etmek istediklerini belirten yetkililer, ‘‘Biz vatandaşlardan yardım bekliyoruz. Vatandaşlar duygusal davranarak, satıcılardan yana taraf oluyor. Hem şikayet edip, hem de bizi zor durumda bırakıyorlar. Vatandaşlar bu satıcılara göz yummazsa, işimizi daha kolay hallederiz’’ diyor.

  KONAK

  İNÖNÜ Caddesi'ndeki kavşakta bulunan trafik lambaları üç haftadır yanmıyor. Bu caddede ciddi bir sorun oluşturuyor. Bu süre zarfında iki yayaya otomobil çarptı. Artık bu lamlaların çalıştırılmasının vakti gelmedi mi? İnsanlar yolun karşısına geçerken büyük sorun yaşıyor. Otomobiller ise bu konuda oldukça dikkatsiz. Kavşaktan kontrolsüz geçen araçlar insanların korkulu rüyası haline geldi. Bu küçük sorunun en kısa zamanda çözülmesini istiyoruz. Mustafa ALPER

  BORNOVA

  Büyükşehir’den yanıt var

  MANAVKUYU'da bulunan Pehlivanoğlu'nun önündeki kavşağın yapılan kanal çalışmasının ardından aylardır düzenlenmemesi üzerine şikayette bulunan Mahmut Can'a Büyükşehir Belediyesi'nden yanıt geldi. Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi'nin kavşakla ilgili protokol imzaladığını belirten yetkililer, ‘‘Yapılan protokolde kavşağın geometresini Karayolları Bölge Müdürlüğü, sinyalizasyonunu ise Büyükşehir Belediyesi yapacaktı. Ancak bölgedeki istimlak probleminin kısa zamanda çüzülemeyecek durumda olması nedeniyle vatandaşları daha fazla mağdur etmemek için çalışmaları başlatacağız. Konuyla ilgili proje çalışmaları başladı. Kavşağın geometresi ve sinyalizasyon sistemi en kısa zamanda yapılarak problem çözülecektir’’ diye konuştu.

  HALKAPINAR

  HALKAPINAR Metro istasyonunda yaşanan yaya geçidi sıkıntısına değinen yazımızın ardından Büyükşehir Belediyesi yetkilileri konuyla ilgili açıklamada bulundu. Vatandaşların konuyla ilgili haklı şikayetlerinin değerlendirilmeye alındığını belirten yetkililer, ‘‘Metronun çelik konstrüksiyondan imal edilecek yaya üst geçidi, demiryollarını aşarak, otobüs aktarma istasyonuna bağlanacak şekilde projelendirilmiştir. Üst geçidin yapımı için açılan ihale önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek ve geçidin yapımına kısa sürede başlanacaktır. Geçidin yapımının tamamlanmasıyla, metronun Halkapınar istasyonunu kullanan vatandaşlarımızın sıkıntıları da son bulacaktır’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı