Ege Haberleri

EGE

  Çözüm hattı

  Hürriyet Haber
  08.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ceren CANDAR

  Karabağlar sıkıntılı

  KARABAĞLAR'a yeni bir düzenleme getirerek yolu daraltan Büyükşehir Belediyesi'nin uygulaması beğenilmedi. Aylardır süren çalışmada zaten yeterince mağdur olan esnaf, yolun daraltılmasıyla ikinci bir hayal kırıklığı yaşadı. Yolu daraltarak yanlarına servis yolları açan Büyükşehir'in çalışması tepki alırken, esnaf, yolun genişletilmesini istedi. Trafik sıkışıklığının kış aylarında büyük ölçüde artacağını savunan esnaf, ‘‘Bu uygulama Karabağlar trafiğini kaldırmaz’’ dedi. Yolun genişletilmesi konusunda imza toplayacaklarını vurgulayan esnaf, ‘‘Akan yolu kapattılar. Yol daraltılarak çalışma yapılması bir tek İzmir'de oluyor. Bunların acısı yağmurlar yağdığı zaman çıkacak’’ diye konuştu. Bu arada, yanlara yapılan servis yolunun refüjle kapatılması cadde üzerindeki esnafın iş kapasitesini büyük ölçüde düşürdü.

  KONAK

  Duraklara açıklayıcı levhalar konulsun

  DR. Behçet Uz Çocuk Hastanesi karşısındaki otobüs durağına açıklayıcı bir levha konulması gerekiyor. Geçen gün aynı otobüs durağında Bornova otobüsü bekliyordum. Ancak otobüsler durakta durmayıp, süratle uzaklaşıyordu. Doğal olarak sinirlenip, duracak bir Bornova otobüsünü beklemeye devam ettim. Sonunda ısrarlı işaratlerime karşı 62 No'lu bir otobüs durdu. Ben de şoföre veryansın ettim. Ancak açıklama karşısında donup kaldım. Çünkü bu otobüs durağında sadece Karşıyaka yönüne giden otobüsler duruyormuş. Eminim ki, o durakta bugüne kadar pek çok insan benim gibi dakikalarca otobüs bekleyip, sinir oldu. ESHOT'tan ricam, bu şekilde ayrılan duraklara belirleyici levhalar koymaları.

  Esin Karabel

  İnsan hayatı bu kadar ucuz mu

  BAZI belediye otobüslerinde boğulacak gibi oluyoruz. Özellikle Ikarus marka otobüslerde eksoz dumanı içeri giriyor. Yolculuk boyunca gözlerimizde ve boğazımızda yanma oluyor. Önce bunun sadece bende olduğunu sandım ancak sonra farkettim ki, bütün yolcular içeri dolan dumandan rahatsız. Ayrıca, ciddi anlamda zehir içerdiğinden çok tehlikeli bir durum. Vatandaşları bu tehlikeyle nasıl karşı karşıya bırakabiliyorlar? Yaşlılar ve çocuklar bu dumandan çok daha fazla etkileniyor. Belki ileride bu sorunlar bir sağlık problemi olarak karşımıza çıkacak. Belediyenin bu konuda acil bir önlem almasını istiyoruz.

  Çetin Bilir

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı