« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çözüm dosyası

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

KKTC Futbol Federasyonu, 5 gün sonra UEFA'ya resmen üyelik başvurusunda bulunacak. Başkan Adal, kulüplerin ambargosunu karma maçları ile deleceklerini açıkladı.

KKTC Futbolunda heyecanlı günler... KKTC Futbol Federasyonu Başkanı Ömer Adal, 5 gün sonra UEFA'ya üyelik için resmen başvuru dosyasını vereceklerini HÜRRİYET'e açıkladı.

Aylar süren uğraşılardan sonra çok kapsamlı bir dosya hazırladıklarını belirten Başkan Ömer Adal, bu başvurunun dışında ambargonun delinmesi konusunda bazı projelerini de anlattı.

UEFA'dan olumlu yanıt beklediklerini belirten Adal, ‘‘Ülkeler tanınmayabilir ama o ülkenin vatandaşlarının uluslararası platformda spor yapma hakları engellenemez’’ dedi.

KARMA MAÇLARI

FİFA ve UEFA'nın KKTC'de yabancı ülkelerin kulüp takımlarının maç oynamalarını yasakladığına dikkat çeken Adal, ‘‘Biz de ülke dışından karmalararası maçlar yapabiliriz. Davet edeceklerimiz kulüp takımları olmadığı için karmalar adı altında maçlar oynayabiliriz. Ayrıca Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu karmaları ile oynamamız da hiçbir sakınca görmüyoruz’’ dedi.

KKTC Futbol Federasyonu Başkanı Ömer Adal, İngiltere, Almanya, Hollanda ve İsviçre'deki Türk Karmaları ile maçlar yapılması konusunda girişimlerde bulunduklarını da sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler