« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Couto'ya 10 ay ceza

İtalya'nın Lazio Takımı'nda forma giyen Portekiz'li defans oyuncusu Fernando Couto'ya doping maddesi kullandığı gerekçesiyle İtalyan Futbol Ligi Disiplin Kurulu tarafından 10 ay ceza verildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Portekiz Milli Takımı'nında da forma 30 yaşındaki Couto'ya, geçtiğimiz ocak ayında oynanan Fiorentina maçı sonrasında uygulanan doping testi pozitif çıkmıştı.

Disiplin Kurulu, ayrıca geçen sezon Bari forması giyen ve doping yaptığı tespit edilen Belçikalı kaleci Jean Francois Gillet'e de 10 ay ceza verdi.

10 aylık karşılaşmalardan men cezasının yanında Komisyon, Couto'ya 100 milyon liret (Yaklaşık 60 milyar), kaleci Jean Francois Gillet'e de 50 milyar İtalyan Lireti (Yaklaşık 30 milyar) para cezasına çarptırdı.
 
Her iki futbolcu ve takımlarının da karara itiraz edeceği açıklandı.

Geçtiğimiz nisan ayında Portekiz'li futbolcu Couto'nun, yapılan ikinci testinin de pozitif çıktığı açıklanmış ve ligdeki karşılaşmalarda oynayamacağı belirtilmişti. Belçika'lı kaleci Gillet de nisan ayının ortalarında karşılaşmalardan men edilmişti.

Kurul ayrıca Piacenza'lı  Nicola Caccia ile Stefano Sacchetti'ye de 8 ve 10 ay ceza verdi.

Juventus'un Hollanda'lı yıldız oyuncusu  Edgar Davids'in nandralone maddesi kullandığı gerekçesiyle verilen cezanın görüşülmesine ise devam ediliyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz