Coupe-Cabrio sınıfı adayları

Hürriyet Haber
17.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

OPEL GT

General Motors bünyesindeki Pontiac’ın Solstice modeli ile aynı platformda geliştirilen Opel GT, markanın yıllardır ürettiği spor modelleri arasında en hızlısı olma özelliğine sahip. Tasarımı ile tüm dikkatleri üzerine çeken GT, arkadan itişli olması sayesinde sportif kullanımlarda sürücüsüne büyük keyif vaat ediyor. 2.0 litre 240 beygir gücündeki turbo benzinli motor ile donatılan araç 6 ileri manuel şanzımanla ürettiği gücü yola aktarıyor. Kumaş tavan mekanizmasına sahip olan Opel GT çok kısa bir sürede güneşli havalarda üstünü çıkarabiliyor.

DAIHATSU COPEN

Sahip olduğu tasarımı ile Red Dot Tasarım Ödülü’nü alan Daihatsu Copen, küçük hacimli motoru ve düşük ağırlığı ile yeterli performansı sağlıyor. Tek motor ve donanım seçeneğine sahip olan Copen, küçük bir araç olmasına rağmen spor otomobil keyfini sunmayı başarıyor. 1.3 litre 87 beygir gücündeki motor ile hareket eden Copen, tamamen elektrikli metal tavan mekanizması ile Coupe’den Cabrio’ya dönüşebiliyor.

HYUNDAI COUPE

Segmentin önemli modellerinden birisi olan Coupe FX, başarılı tasarımı ile dikkat çekiyor. Basık tavanı ve sportif çizgileri ile ismi gibi safkan bir Coupe olan araç, Türkiye’de üç farklı motor seçeneği ile satılıyor. Bunlar, 1.6 litre 105 beygir ve 2.0 litre 143 beygir gücünde iki farklı benzinli motora sahip. Otomatik vites seçeneği sadece 2.0 litrelik versiyonda tercih edilebiliyor.

PEUGEOT 207 CC

Coupe-cabrio segmentinin doğmasına öncülük eden modellerden biri olan Peugeot 206 CC’nin ikinci jenerasyonu, yenilenen teknik altyapısı ve tasarımı ile 207 CC adını alıp yollara çıktı. 206 CC’nin başarısını sürdürmeyi hedefleyen 207 CC’de 1.6 litre 120, 1.6 litre turbo 150 beygir gücündeki benzinli motorların dışında; 1.6 litre 110 beygir gücünde bir de dizel motor seçeneği görev yapıyor. Manuel olarak da kontrol edilebilen 4 ileri otomatik şanzıman ise sadece 120 beygirlik versiyonda opsiyonel olarak sunuluyor.

RENAULT MEGANE CC

Megane ailesinin Coupe-Cabrio olarak tasarlanan üyesi Megane CC, camdan üretilmiş tavanı sayesinde üstü kapalıyken bile iç mekanda ferahlık hissini sürdürüyor. 1.6 litre 115 beygir ve 2.0 litre 136 beygir benzinli motor seçenekleri ile satılan Megane CC, 1.6 litre motora sahip versiyonunda 5 ileri manuel şanzımanı standart ve 4 ileri otomatik şanzımanı opsiyonel olarak sunarken, 2.0 litre motora sahip versiyonunda ise 6 ileri manuel şanzımanı standart olarak bulunuyor.

VW EOS

Türk tasarımcı Murat Günak tarafından tasarlanan Eos, tamamen ayrı bir model olarak üretilmiş. Cam bölümlü açılabilir metal tavan mekanizması ile dikkat çeken Eos’ta üç farklı motor seçeneği bulunuyor. 1.6 litre 115 beygir ve 2.0 litre 200 beygir gücündeki benzinli motor seçeneklerini 2.0 litre 140 beygirlik dizel motor takip ediyor. Comfortline ve Highline aracın donanım seçeneklerini oluşturuyor. Araçta Comfortline ve Highline olmak üzere iki farklı donanım seçeneği bulunuyor.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı