« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Couceiro: G.Saray'a özel önlem almayacağız

Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Couceiro, Galatasaray'a karşı özel bir önlem almayacaklarını belirterek, “Rakibimizi kapatıp kendi oyunumuzu ortaya koyarsak iyi bir sonuç alırız” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kırmızı-siyahlı ekip, Pazar günü sahasında yapacağı Galatasaray maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Celal Doğan Tesisleri'nde Teknik Direktör Couceiro yönetimindeki antrenmanda, futbolcuların istekli ve arzulu oldukları gözlendi.

Portekizli teknik adam, antrenman öncesinde futbolcularına hazırlık maçlarındaki hataları anlattı.

Ligin güçlü takımına karşı çok iyi hazırlandıklarını ifade eden Couceiro, “Galatasaray maçı öncesi ufak sorunlarımız var. İvan De Souza sakat. Tabata'nın ufak bir sorunu var ama ciddi değil. Oynayıp oynamayacağı henüz kesinleşmeyen oyuncular var. Hollanda kampında oynadığımız bir hazırlık maçından dolayı bazı oyuncularımın ceza alma duruma var. Bu yüzden nasıl bir kadro çıkaracağımızı belirleyemiyoruz” diye konuştu.

Galatasaray'ın iyi bir ekip olduğunu, iyi transferler yaptığını anlatan Coucerio, ancak bu ekibe karşı özel bir önlem almayacaklarını kaydetti. Couceiro, sözlerini şöyle sürdürdü: “Oynayacağımız tüm maçlar önemlidir. Büyük bir ekibe karşı oynayacağız. Hem Türkiye'nin hem de Avrupa'nın büyük bir ekibine karşı oynayacağımızın farkındayız. Kesinlikle kolay bir maç olmayacak, bunu biliyoruz. Hiçbir maç kolay geçmez, bunu her zaman söylüyorum. Biz futbolumuzu maçta ortaya koymaya çalışacağız. Tabii Galatasaray'a saygı duruyoruz. Ama biz sahaya kazanmak için çıkacağız. Hiçbir zaman bire bir oyuncu oynatmam. Galatasaray'ın oyuncu kalitesine baktığınızda, bire bir oyuncu veremezsiniz zaten. 11 kişiyi kontrol edip siz kendi oyununuzu ortaya koymalısınız. Ama onları kapatırsak, bire bir hiçbir şey yapmamıza gerek olmadığını düşünüyorum.”

BATUHAN'IN DURUMU NETLEŞMEDİ

Couceiro, Beşiktaş'tan kiralık alınan Batuhan Karadeniz'in durumunun henüz netleşmediğini belirterek, şuları söyledi: “Batuhan şu an sakat. Onunla ilgili ne olacağını ben de bilmiyorum. Onun için pek yorum da yapmak istemiyorum. Şu an tek ilgilendiğim; burada olan arkadaşlarım. Onlardan kimin oynayacağı kimin oynamayacağı ve bizim nasıl oynayacağımız. Batuhan'ın ne zaman antrenmana ya da sahaya çıkacağını kimse garanti edemez.”

Takımdan bir ya da 2 futbolcunun kiralık gönderilebileceğini bildiren Jose Couceiro, sözlerini şöyle tamamladı: “Şu anda takımımda 19 yaş altında oynayabilecek oyuncularım bulunuyor. Yeni gelen düzenlemeyle bu oyuncuların PAF takımda oynayabilme durumları var. Bence bu çok iyi bir şey. Yarışmanın içine girebilecek oyuncular başka bir yerde değerlendirilebilecekler. Bu oyuncuları kazanma adına çok iyi.”


Bunları da Beğenebilirsiniz