« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Couceiro: Atatürk'ü örnek alın

Gaziantepspor Teknik Direktörü Jose Couceiro, Özel Sunguroğlu Koleji'nde yapılan panelde yaptığı açıklamada, herkesi Gaziantepspor'un kendi evinde oynayacağı maçlara beklediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

A.A.
SON GÜNCELLEME

"Tabi sadece sizi değil, tüm ailenizle birlikte burada oynayacağımız Bursaspor maçına bekliyoruz. Çünkü bir ekip galip gelebiliyorsa, bunu sadece futbolcular veya teknik heyet yapmıyor. Size ihtiyacımız var ve galip gelmemiz için önemli bir rol oynayabilirsiniz. Çünkü siz bizim geleceğimizsiniz. Kazansak da kaybetsek de desteğinizi eksiltmeyin. Bizimle beraber olmanız gerçekten çok önemli. Çünkü, insanlar her zaman hata yapabilir. Her zaman problemler vardır. Bizim bu tip problemleri çözebilecek gücümüz var. Futbolda şöyle bir problem var. Futbolda o konuya hakim olmayan birçok kişi sizi eleştirebiliyor. Birçok şey ile ilgili yorum yapılıyor ama o konuyla ilgili en ufak bilgi ve birikimi olmadan bunu yapıyor. Bunu değiştirmek için gençlerimize çok ihtiyacımız var."

"ATATÜRK'Ü ÖRNEK ALIN"

Portekizli teknik adam Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü örnek göstererek, "Hem Gaziantep hem de Türkiye gerçekten çok büyük bir potansiyele sahip. Bir yabancı olarak söylüyorum, burada gerçekten çok büyük bir potansiyel var. Gaziantep'te de geleceği değiştirebilecek bir potansiyele sahipsiniz. Sizin önünüzde çok büyük bir örnek var. Bu salonda da fotoğrafı duruyor. Onun bu ülke için neler yaptığını herkes biliyor. Siz de onu örnek alarak onun yolundan giderek birçok şeyi başarabilirsiniz diye düşünüyorum" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından panelist olarak gelen Gaziantepspor heyeti, liseli öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Panel süresince konuşmacılara tezahüratlarda bulunan liseli öğrenciler daha sonra teknik direktör Jose Couceiro başta olmak üzere futbolcular Ivan De Souza, Murat Ceylan ve Mehmet Karakeçili'den imza almak için adeta birbirleriyle yarıştı. Üzerlerindeki formaları imzalatmak isteyen öğrenciler, futbolculara zor anlar yaşattı.


Bunları da Beğenebilirsiniz