Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Costner bastırdı protokole girdi

  Nuray BABACAN / ANKARA
  30 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 30 Ekim 2007 - 02:07

  Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının en ilginç konuğu, ABD’li ünlü oyuncu Kevin Costner oldu. Bir konser vermek için Türkiye’de bulunan Costner, Cumhuriyet Resepsiyonu’na katılmak isteyince, Köşk, dünkü resepsiyona devlet erkanının davetli olduğunu belirtti ve bugünki sanatçıların da bulunacağı resepsiyona katılmasını önerdi.

  COSTNER'IN DA KATILDIĞI RESEPSİYONDAN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  29 EKİM TÖRENLERİNDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  YARIN GELEMEM

  Ancak Costner, bugün İstanbul’da konseri olduğunu belirtince, devlet erkanıyla Köşk’e çıkmasına onay verildi. Sıraya giren Costner, Gül’ü tebrik ederken ayaküstü konuştu. Costner, Büyük Şeref Salonu’na geçtikten sonra da Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile sohbet etti. Resepsiyona katılan milletvekilleri de ünlü sanatçıya büyük ilgili gösterdi. Bir milletvekili, "Resepsiyonun en ilgi çeken ismi Costner oldu. Çankaya Köşkü’nde Amerikalı bir film yıldızını görmeye kimse alışık değil" diye espri yaptı.

  Hollywood’un Atatürk’ü canlandırması için teklif götürülen isimleri arasında olan Costner ile Başbakan arasında geçen sohbetin başlıca konusunu film projesi oluşturdu. Başbakan Erdoğan, Costner’e "Atatürk filminde oynayıp oynamayacağınızı merak ediyoruz" dedi. Costner, "Çok önemli proje, üzerinde çalışıyoruz" yanıtını verdi. Atatürk’ün hayatından çok etkilendiğini belirten Costner, öğleden sonra da Anıtkabir’i ziyaret etti, burada Türk bayrağıyla halkın heyecanına katıldı.

  ORHAN PAMUK BUGÜN KÖŞK’TE

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün ikinci 29 Ekim Cumhuriyet bayramı resepsiyonunu iş, sivil toplum, medya ve devlet sanatçıları için eşli verecek. Bugün saat 19.00’da Gül ile eşi Hayrünnisa Gül’ün ev sahipliği yapacağı resepsiyona iş dünyasından Rahmi Koç, Güler Sabancı, Ferit Şahenk, TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ gibi isimler katılacak. Resepsiyona, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazandığında herhangi bir kutlamada bulunmadığı Orhan Pamuk da davet edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı