Gündem Haberleri

  Çorumlu uzman çavuş Özdemir ilk görev yerinde şehit düştü

  Mustafa ULUSOY/OSMANCIK (Çorum) (DHA)
  23.08.2012 - 10:10 | Son Güncelleme:

  Hakkari’de teröristlerce yola döşenen bombanın patlatılması sonucu şehit düşen 24 yaşındaki Uzman Çavuş Soner Özdemir’in acı haberi memleketi Çorum’un Osmancık İlçesi’ndeki ailesini yasa boğdu.

  Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ne 20 kilometre uzaklıkta bulunan Bağlar ile Zorgeçit köyleri arasında, askeri konvoyun geçişi sırasında meydana gelen patlama ve ardından çıkan çatışmada şehit düşen bekar Uzman Çavuş Soner Özdemir’in acı haberi, Çorum’un Osmancık İlçesi Kuzhayat Köyündeki evini yasa boğdu. 2 yıl önce Uzman Çavuş olarak Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılan ve ilk görev yeri olan Hakkari’de şehit düşen Özdemir’in haberi, subaylar tarafından aileye verildi.

  AİLESİ ACI HABERLE YIKILDI / Foto Galeri

  Acı haberle sinir krizi geçiren 5 çocuk annesi 61 yaşındaki Ayşe Özdemir gözyaşlarına boğuldu. Fenalık geçiren şehidin annesine sağlık ekipleri müdahalede bulundu. Anne Özdemir, oğlu ile bayramın ikinci günü konuştuğunu belirterek, “Ben onu ne yokluklarla büyüttüm. Ağlamayacağım, onları güldürmeyeceğim. Bir oğlum daha var onu da göndereceğim. Bizi de götürsünler. Bayramda aradı, konuştuk, ağzından bal akıyordu. Gurur duyuyorum, benim oğlum şehit oldu” dedi.

  Şehidin annesine 'Dün gece çatışmadan geldik, meşe ağacının gölgesinde biraz soluklanıyoruz' dediği belirtildi.

  Köydeki komşuları da eve akın etti. Şehidin baba evine Türk bayrağı çekildi.

  ACI HABERİ HAYVANLARINI OTLATIRKEN ALDI

  Çiftçilikle geçimini sağlayan ve hayvanlarını otlatmak için yaylada bulunan 63 yaşındaki baba Şemşit Özdemir’e ise acı haber yaylada verildi. Haberi alır almaz eve gelen baba Özdemir, "Vatan sağolsun" diyerek taziyeleri kabul etti.

  RESSAM OLMAK İSTİYORDU

  Bekar olduğu öğrenilen şehidin 5 çocuğun ortancası olduğu, babasının çobanlık yaparak evi geçindirdiği, 8 yıl önce de kız kardeşini kaybettiği öğrenildi.

  Öte yandan şehidin ressam olmak istediği, maddi imkansızlıktan dolayı askerliği seçtiği öğrenilirken, evinin dört bir yanını kendi yaptığı desenlerle süslediği gözlenildi.

  Şehit Özdemir'in yarın toprağa verileceği öğrenildi.   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı