ÇORUM HABERLERİ

Çorum'da duraklara su yükleme noktaları kurulacak

AA / Muhammed Kaygın
25.02.2016 - 16:58Son Güncelleme :

- Kartlı su sayaçlarının çoğalması ile vatandaşların işlemlerini kolaylaştırabilmek için otobüs duraklarına su yükleme noktaları kurulacak

Çorumda duraklara su yükleme noktaları kurulacak
AA / Muhammed Kaygın

ÇORUM (AA) - Çorum Belediyesi, kartlı su sayaçlarının çoğalması ile vatandaşların işlemlerini kolaylaştırabilmek ve mesai saatleri dışında da su yükleme imkanı sağlamak amacıyla otobüs duraklarına su yükleme noktaları kuracak.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, kiralık mekanlarda su ücretleriyle ilgili kiracı ile mülk sahibi arasında oluşan alacak, borç ilişkisinin giderilmesi ve bilinçli su tüketiminin sağlanması gibi hususlarda yapılan uygulama ile su sayaçlarının kartlı sayaçlara dönüştürülmesinin kararlaştırıldığını belirtti.

Kartlı su sayaçlarının yaygınlaşması ile abonelerin su sıkıntısı yaşamamaları için haftanın her günü ve saatinde yükleme yapabilmeleri için çalışmalar yaptıklarını anlatan Yabacıoğlu, "Özellikle hafta sonları ve mesai saatleri dışında vatandaşlarımızın yükleme yapabilmesi için ilave önlemler kapsamında ilk etapta merkez otobüs durakları ve belediye girişine konulan avans yükleme cihazlarından kartında suyu biten abonelerimizin ücreti daha sonra yapacağı ödemeden düşülmek üzere 3 ton avans mahiyetinde su yükleme yapabilecek" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden Çorum'da duraklara su yükleme noktaları kurulacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 16 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çorum'da duraklara su yükleme noktaları kurulacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı