ÇORUM HABERLERİ

Çorum’daki STK’lar Başkan Sözlü’ye Atıf Hoca’yı Anlatan Kitap Gönderdi

IHA
18.09.2015 - 15:43Son Güncelleme : 18.09.2015 - 15:44

ÇORUM'DAKİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İSKİLİPLİ ATIF HOCA'YA HAKARET EDEN ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SÖZLÜ'YE İSKİLİPLİ ATIF HOCANIN HAYATINI ANLATAN KİTAP GÖNDERDİ

IHA

Çorum’daki sivil toplum kuruluşları teröre tepki yürüyüşünde yaptığı konuşmada İskilipli Atıf Hoca’ya ağır hakaretlerde bulunan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye İskilipli Atıf Hoca’nın eserlerini anlatan kitap gönderdiler.
PTT Şubesi’nde bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri burada Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye yanlarında getirdikleri kitapları gönderdikten sonra basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, İskilipli Atıf Derneği Başkanı Mustafa Lek, Ensar Vakfı Çorum Şube Başkanı Halil İbrahim Aşgın, İskilip AK Parti İlçe Başkanı Ali Koçkaya, İnsani Değerler Platformu Başkan Yardımcısı Seyfettin Zengin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Grup adına konuşma yapan İskilipli Atıf Derneği Başkan Yardımcısı Hasan Çalık, Adana Büyük Şehir Belediye başkanının tarihi bilmeden, tarihi okumadan şuursuz bir şekilde İskilipli Atıf Hoca’ya yönelik sarf ettiği kelimeleri kendisine aynen iade ettiklerini belirterek, Başkan Sözlü’ye okuması ve bir daha bilmeden konuşmaması için İskilipli Atıf Hoca’nın eserlerini de anlatan bir kitap gönderdiklerini söyledi.
Ülkenin hassas bir dönemden geçtiğini belirterek, “Hiçbir şey inancımızdan, vatanımızdan, milletimizden, bayrağımızdan daha kıymetli değildir. Vatanımız, milletimiz, bayrağımız, adına tek yumruk olma zamanıdır. Maalesef, ülkemizin birlik ve beraberliği üzerinde oluşturulmak istenen bulutlar vardır. Bu gerçeğe rağmen, tek yumruk, tek yürek olduğumuzu ispatlamazsak, Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve beraberliğine karşı olanları sevindirmiş oluruz” dedi.
Dış mihrakların boş durmayacağının unutulmamasını isteyen Çalık, etnik ve mezhep temelli kıvılcımların, ideolojik ve siyasi karşıtlıkların alev alması Türkiye ve Türk milletinin huzur ve güvenliğinin kaybolması amacıyla çok yönlü kışkırtmalardan medet uman vatan hainlerinin çeşitli iletişim kanallarından sinsi bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.
Bu kapsamda her türlü ajitasyona, provokasyona, taciz ve komplolara dikkat edilmesi ve ateşle oynayanlara karşı son derece uyanık olunmasını isteyen Çalık, “Sivil toplum kuruluşları olarak bizler her zaman olduğu gibi sağduyu ve soğukkanlılık çizgisinden çıkmayacağız. Bu vatan hepimizin, bu bayrak hepimizin. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk, Kürt demeden her vatandaşına iş, aş, maaş, okul, yol, hastane ve gelişmiş ülkeler seviyesinden daha fazla yardım ve bedel ödemektedir. Türk’üyle, Kürt’üyle millet olarak her zamankinden daha fazla sağduyuya ve daha fazla aklı selime ihtiyaç vardır. Özellikle Kürt kardeşlerimize sesleniyorum. Kürt’de vardır, Türk’de vardır. Sizleri kullanan ve devlete karşı kışkırtan, çocuklarınızı zorla alıp dağa götüren terör örgütüdür. Çocuklarınızın okumasını istemeyen terör örgütü okulları yakmaktadır. Türkçe, Kürtçe ağıtların arşı titrettiği ülkemizde bir fitne ateşiyle karşı karşıyayız. Bu fitne ateşini yok etmenin tek yolu inadına birlik, inadına kardeşliktir. Şu günlerde var gücünü kullanan terör örgütleri tükenişlerini kabul etmekte zorlanmaktadırlar ve bunun için kendilerini ispat edebilmek adına ellerindeki tüm imkanları kullanmaktadırlar. Türkiye Cumhuriyeti devleti büyük bir devlettir. Sayıları kaç kaldı bilemem ama öyle bin terörist ile devlet yıkılmaz. Bu devlet ne 10 ne 50 bin terörist ne de 100 bin teröristle yıkılmaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti askeri, polisi ve ekonomik gücü ile büyük bir devlettir. Bizler millet olarak devletimizin ve bizler için vatan millet ve bayrağımız için canlarını siper eden güvenlik güçlerimizin arkasında sonuna kadar varız” şeklinde konuştu.
Basın açıklamasının ardından grup İskilipli Atıf Hoca’yı ve eserlerini anlatan kitaptan vatandaşlara da dağıttı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden Çorum’daki STK’lar Başkan Sözlü’ye Atıf Hoca’yı Anlatan Kitap Gönderdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 15 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çorum’daki STK’lar Başkan Sözlü’ye Atıf Hoca’yı Anlatan Kitap Gönderdi haberi güncellenecektir.

  ÇORUM NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   18:45
  • Yatsı
   20:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı