ÇORUM HABERLERİ

Çorum Belediyesi’nden 3 Koldan Sinekle Mücadele Çalışması

IHA
23.07.2015 - 18:44Son Güncelleme :

ÇORUM BELEDİYESİ SİNEKLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI AÜRALIKSIZ SÜRÜYOR

IHA

Çorum Belediyesi’nin sinek ve haşere ile mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor.
Temizlik İşleri Müdürlüğe bağlı ekipler her gün şehrin tüm cadde ve sokakları düzenli olarak ilaçlıyor. Ekiplerce, ayrıca tespit edilen üreme alanlarında larva mücadelesi yapılıyor.
Belediyeye bildirilen sinek, karasinek gibi konulardaki şikâyetleri değerlendirerek en kısa sürede müdahale ettiklerini söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, " Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü Şubat ayından beri şehrin tüm cadde ve sokaklarında haşereyle etkin bir mücadele yürütüyor. Bütün sokak ve caddelerde rutin ilaçlama çalışması yapıyor. Düzenli yapılan ilaçlama çalışmalarına ek olarak, haşerelerin üreme noktalarını saptıyor ve oralarda da gerekli ilaçlamaları yapıyor. Bütün çabamız daha temiz, daha yaşanılır bir Çorum için" dedi.
Haziran ve Temmuz aylarının beklenenden fazla yağmurlu geçmesi, sinek ve haşere üreme alanlarının genişlemesine yol açması nedeniyle ekiplerim rutin mücadeleyi bir üst aşamaya taşıdıklarını ve bu çerçevede belediye mücavir alan sınırları içerisinde tüm mahallelerin, dere kenarlarının, fosseptik kuyuların, rogarların,kanalların ve kamuya açık her yer de ilaçlama çalışmalarının aralıksız sürdüğünün dile getiren Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Sülüklü Deresi, Derinçay, Karapürçek Çöp Döküm Sahası, sanayi bölgelerindeki metruk alanlar, hayvan pazarı ve ağaç pazarında ilaçlama çalışmalarımız yoğun olarak devam etmektedir. Vatandaşlarımızdan da çöplerini boş alanlara atmamalarını, çöp konteynırlarının kapaklarını kapalı tutmalarını rica ediyoruz. Bu konuda ilaçlama ekiplerimize yardımcı olmalarını talep ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden Çorum Belediyesi’nden 3 Koldan Sinekle Mücadele Çalışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çorum Belediyesi’nden 3 Koldan Sinekle Mücadele Çalışması haberi güncellenecektir.

ÇORUM NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:23
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı