« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cornu'ya dava açmadım çünkü

“Eğer UEFA, Cornu’nun ifadesini geri çekmeyip, bizim isteğimizi reddetseydi o davayı açardım. Kişisel durumlarım yüzünden Türkiye’nin UEFA ile olan ilişkilerini bozmayı düşünemem.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’nin avukatı Emin Özkurt’un CAS’taki duruşmada “Cornu ile yüzleşecekler” dediği Lutfi Arıboğan Hürriyet’e yaptığı açıklamada, “Ben böyle bir yüzleşmeden asla çekinmem, tercih de ederim ancak CAS F.Bahçe’nin yaptığı bu başvuruyu ayın 19’unda reddetti. Bunu bile bile F.Bahçe avukatı neden böyle bir açıklama yapıyor anlayamıyorum” dedi. TFF Başkan Vekili Lutfi Arıboğan, süreçle ilgili olarak özetle şunları söyledi:

UEFA “Cornu’nun raporu doğru değil” dedi

“Bildiğiniz gibi UEFA, Cornu’nun CAS’a verdiği raporu geri çekme dilekçesi verdi. UEFA CAS’a yollamış olduğu metinde açıkça; KAYITLARA GEÇMESİ İÇİN BELİRTİLMELİDİR Kİ TFF YETKİLİLERİ SN. CORNU İLE GÖRÜŞMELERİNDE KİŞİSEL YORUM VE GÖRÜŞLERİNİ BEYAN ETMEMİŞLERDİR… diye konuya açıklık getirmiştir. Bu şu anlama geliyor: UEFA TFFyetkililerinin ifadelerini muteber bulmuştur ve muhtemelen tarihte görülmedik şekilde kendi görevlilerinin raporunu geri çekmiştir’. Aslında UEFA’nın bunu dile getirmesi, F.Bahçe’nin son derece lehine bir gelişmedir. Hal böyleyken F.Bahçe’nin avukatı, F.Bahçe’nin lehine olan Cornu’nun raporunun çekilmesine itiraz etti.

Raporun çekilmesine niye karşılar?

Eğer UEFA ‘Kimse kişisel yorum yapmadı. Etik Kurulu raporu konuşulmadı’ diyerek Cornu’nun raporunu reddediyor ve geri çekiyorsa F.Bahçe avukatının ‘Hayır geri çekemezsiniz’ demesinin bir anlamı olmalı.

Duruşma günü önceden belliydi

PAZAR günü duruşmanın 22 Mart’ta yapılacağı belliydi. CAS, ayın 19’unda hem F.Bahçe, hem de TFF’ye gönderdiği yazıda yüzleşme isteğine olumsuz yanıt vermişti. Birilerinin Eenerbahçe’nin aleyhine olacak şekilde süreci sabote ettiğini düşünür hale geldim. Fenerbahçe’nin lehine olan bir gelişmeye ‘hayır’ demenin anlaşılır tarafı yok.

Düzeltildiğine göre sorun yok

Arıboğan, “Cornu’ya niye dava açmadın?” sorusuna da “Eğer UEFA, Cornu’nun ifadesini geri çekmeyip, bizim isteğimizi reddetseydi o davayı açardım ama yanlışı düzelttiler. Kişisel durumlarım yüzünden Türkiye’nin UEFA ile olan ilişkilerini bozmayı düşünemem.. Yanlış düzeltildiğine göre ortada sorun yok” karşılığını verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz