TEKİRDAĞ HABERLERİ

Çorlu’da ambalaj atıkları değerlendiriliyor

DHA
26.09.2016 - 15:41 |Son Güncelleme :
DHA

ÇORLU(Tekirdağ),(DHA)-TEKİRDAĞ’ın Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çorlu'nun dört bir yanına ambalaj atığı toplama kafesleri konuşlandırmaya devam ediyor.
Geri dönüşüme son derece önem veren Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, atık cam kumbaraları, atık elektronik toplama kutuları ile pil, kağıt ve benzeri türdeki atıklar için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazandırılması için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 24 Ağustos 2011 tarihinde 28035 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’nde Belediyelerin görevlerini açıklayan "Madde 8-(2)-a) Ambalaj atıklarını kaynağında ayrı toplamak veya toplattırmakla görevli ve yükümlüdürler” maddesine istinaden, ambalaj atıklarının değerlendirilmesi, tekrar kullanıma kazandırılması ve dönüşümle ilgili bilincin artması adına yapılan çalışmalar çerçevesinde daha önce dağıtımı yapılan dış mekan geri dönüşüm kutularına ek olarak dağıtılan ambalaj atığı toplama kafesleri ilk olarak Adnan Doğu Caddesi, Çamlıbel Caddesi, Dumlupınar Caddesi, Salih Omurtak Caddesi, Atatürk Bulvarı üzerine konuldu. Akabinde ise Bülent Ecevit Bulvarı, Bahriye Üçok Bulvarı, Çetin Emeç Bulvarı, Yavuz Selim Caddesi, Taşkent Caddesi, Kemal Tahir 2. Sokak, Çorlu Devlet Hastanesi ve Çorlu Devlet Hastanesi Münür Alkan Binası mevkiine yerleştirildi. Şehir geneline dağıtılan ambalaj atığı toplama kafeslerinde biriken kağıt, karton ve plastikten oluşan ambalaj atıkları, Çorlu Belediyesi ambalaj atığı yönetim planında mevcut olan lisanslı 4 adet geri dönüşüm firması tarafından toplanarak geri kazandırılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Çorlu’da ambalaj atıkları değerlendiriliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Eylül 2016 tarihinde saat 15 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çorlu’da ambalaj atıkları değerlendiriliyor haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

22 Ocak 2020, Çarşamba
 • İmsak
  06:54
 • Güneş
  08:23
 • Öğle
  13:26
 • İkindi
  15:56
 • Akşam
  18:19
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı