TEKİRDAĞ HABERLERİ

Çorlu’da Palyatif Bakım Merkezi Açıldı

IHA
15.10.2015 - 10:40Son Güncelleme : 15.10.2015 - 10:41

TEKİRDAĞ KAMU HASTANELERİ GENEL SEKRETERLİĞİ TARAFINDAN, TIBBİ VE CERRAHİ TEDAVİ ŞANSI OLMAYAN HASTALARIN DAHA İYİ BİR ORTAMDA, ZAMANLARINI KALİTELİ BİR ŞEKİLDE GEÇİRMELERİNİ SAĞLAMAK VE AYNI ZAMANDA YOĞUN BAKIM İHTİYACI OLAN HASTALARIN YOĞUN BAKIM İHTİYACINI KARŞILAMAK AMACIYLA ÇORLU’DA PALYATİF BAKIM MERKEZİ AÇILDI.

IHA

Tekirdağ Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği tarafından, tıbbi ve cerrahi tedavi şansı olmayan hastaların daha iyi bir ortamda, zamanlarını kaliteli bir şekilde geçirmelerini sağlamak ve aynı zamanda yoğun bakım ihtiyacı olan hastaların yoğun bakım ihtiyacını karşılamak amacıyla Çorlu’da Palyatif Bakım Merkezi açıldı.
Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr. Seyit Ali Gümüştaş ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Dönmez, Palyatif Bakım Merkezi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Çorlu’da Palyatif Bakım Merkezi bulunmasının genel sekreterliğin hizmet çeşitliliğini artırması açısından önem arz ettiğini söyleyen Gümüştaş, merkezin Çorlu ilçesine hayırlı olması temennisinde bulunarak, Çorlu Devlet Hastanesi yöneticilerine de merkezin açılmasında gösterdikleri emeklerinden dolayı teşekkür etti.
Çorlu Devlet Hastanesi bünyesinde 17 yataklı olarak hizmete açılan merkezde hasta kabulüne başlanırken, hastanın ve ailesinin yaşamını tehdit eden sorunlarla karşılaşıldığında ağrının ve diğer fiziksel, psikososyal ve manevi problemlerin erken döneminde belirlenmesi, tedavi ile acı çekmenin önlenerek hasta ve ailesinin yaşam kalitesinin geliştirilmesi sağlanacağı belirtildi.
Palyatif Bakım Merkezi’nde aileye dinlenme desteği sağlanarak, ölüm sırasındaki bakım ve yaş sürecinin sağlıklı gerçekleşmesini kendisine ilke olarak edinilerek, hastanın yaşamını aktif kılmak için yaşam desteği sağlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Çorlu’da Palyatif Bakım Merkezi Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 10 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çorlu’da Palyatif Bakım Merkezi Açıldı haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:16
  • Yatsı
   20:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı