TEKİRDAĞ HABERLERİ

Çorlu’da ambalaj atıkları geri dönüştürülüyor

DHA
30.05.2016 - 17:48 |Son Güncelleme :
DHA

ÇORLU(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ’da Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çorlu'nun dört bir yanına ambalaj atığı toplama kafesleri konuşlandırıyor.
Geri dönüşüme son derece önem veren Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, atık cam kumbaraları, atık elektronik toplama kutuları ile pil, kağıt ve benzeri türdeki atıklar için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazandırılması için çalışma başlattı.
24 Ağustos 2011 tarihinde 28035 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’nde Belediyelerin görevlerini açıklayan "Madde 8-(2)-a) Ambalaj atıklarını kaynağında ayrı toplamak veya toplattırmakla görevli ve yükümlüdürler” maddesine istinaden, ambalaj atıklarının değerlendirilmesi, tekrar kullanıma kazandırılması ve dönüşümle ilgili bilincin artması adına yapılan çalışmalar çerçevesinde daha önce dağıtımı yapılan dış mekân geri dönüşüm kutularına ek olarak dağıtılan ambalaj atığı toplama kafesleri ilk olarak Adnan Doğu Caddesi, Çamlıbel Caddesi, Dumlupınar Caddesi, Salih Omurtak Caddesi, Atatürk Bulvarı üzerine konuldu. Kafesler önümüzdeki günlerde Devlet Hastanesi mevkii, Çetin Emeç Bulvarı, Güney Caddesi ve Mühendislik Fakültesi mevkiinde de yer alacak.
Şehir geneline dağıtılan ambalaj atığı toplama kafeslerinde biriken kâğıt, karton ve plastikten oluşan ambalaj atıkları, Çorlu Belediyesi ambalaj atığı yönetim planında mevcut olan lisanslı 4 adet geri dönüşüm firması tarafından toplanarak geri kazandırılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Çorlu’da ambalaj atıkları geri dönüştürülüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mayıs 2016 tarihinde saat 17 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çorlu’da ambalaj atıkları geri dönüştürülüyor haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ocak 2020, Cumartesi
 • İmsak
  06:55
 • Güneş
  08:25
 • Öğle
  13:25
 • İkindi
  15:53
 • Akşam
  18:15
 • Yatsı
  19:40
Sayfa Başı